Edukacja, Z ostatniej chwili

Ferie zimowe 2024 w Placówce Wsparcia Dziennego w Starym Sączu

Opublikowano: 26 lutego, 2024 o 7:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

W trakcie ferii zimowych w Placówce Wsparcia Dziennego w Starym Sączu zorganizowano zimowisko. Z propozycji skorzystało 70 dzieci, wychowanków świetlic w Starym Sączu, Gołkowicach i Barcicach.

Uczestnicy półkolonii byli podzieleni na dwie grupy. Zajęcia dla każdej z grup trwały od poniedziałku do piątku, rozpoczęły się 12 lutego 2024 i trwały do 23 lutego 2024.

Pierwszy dzień półkolonii rozpoczął się zajęciami organizacyjnymi, podczas których dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na zajęciach stacjonarnych i wyjazdach. 
W ramach zajęć stacjonarnych uczestnicy zimowiska mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych, podczas których każdy mógł samodzielnie wykonać doniczkę z gliny. W ramach zajęć psycho-edukacyjnych wychowankowie rywalizowali w zabawach i quizach zorganizowanych przez psychologa. Natomiast w ramach zajęć bibliotecznych wysłuchali ciekawych historii, do których, wykonali tematyczne prace plastyczne.

Obydwie grupy odwiedziły Park Trampolin – Jump Mania. Aktywność fizyczna, różnorodność zajęć oraz doskonała zabawa wprawiły wychowanków w dobry humor. Nie zabrakło także możliwości sprawdzenia indywidualnej zręczności i sprawności każdego z uczestników zimowiska.

Kolejną i bardzo wyczekiwaną atrakcją dla dzieci był wyjazd do centrum rozrywki LaserShot. Rywalizacja w odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach nie tylko zaangażowała dzieci fizycznie, ale sprawiła, iż niezbędną cechą był refleks i zmysł spostrzegawczości. To rozrywka, dzięki której dzieci uczyły się budować zaufanie i współdziałać w grupie. Na zakończenie uczestnik, który uzyskał najwięcej punktów otrzymał pamiątkowy medal.

Nie zabrakło również wizyty w kinie Helios, gdzie wychowankowie obejrzeli piękną historię o przyjaźni dziewczynki z jaguarem oraz walki o przetrwanie dzikich zwierząt i przyrody – „ Emma i czarny jaguar”

Ferie dobiegły końca, a zimowisko cieszyło się wysoką frekwencją wśród podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego w Starym Sączu. Uśmiechy na buziach dzieci utwierdziły w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas. Również swoje zadowolenie wyrazili rodzice i opiekunowie naszych podopiecznych.

Organizatorzy i uczestnicy półkolonii serdecznie dziękują za wsparcie finansowe Panu Burmistrzowi Jackowi Lelkowi oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"