Edukacja

Finał Odblaskowej Szkoły w „Dwójce”

Opublikowano: 30 października, 2022 o 8:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu włączyła się do udziału w XII edycji konkursu dla szkół podstawowych „Odblaskowa Szkoła”. W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” jest też realizowana innowacja pedagogiczna „Jesteśmy bezpieczni na drodze”.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.
Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” odbyły się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przez Straż Pożarną na rynku starosądeckim, akcje promujące bezpieczeństwo noszenia odblasków wśród mieszkańców Starego Sącza, a szczególnie seniorów, eksperyment odblaskowy, konkursy: plastyczne, wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, muzyczne i konkurs na najbardziej odblaskową klasę.

26 października na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie działań związanych z akcją „Odblaskowa szkoła”, rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego, wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i konkursu na najlepszą odblaskową klasę.

W konkursie na najbardziej odblaskową klasę komisja konkursowa brała pod uwagę: wykonanie przez klasę piosenki lub wyrecytowanie wiersza, wykonanie gazetki odblaskowej, ciasteczek odblaskowych, ubranie się uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe oraz dodatkowe formy promowania odblaskowej klasy.

Lista nagrodzonych osób:

Konkurs plastyczny

Klasy 1 – 3

I miejsce: Eryk Rams, Janina Kaczmarek, Jakub Litawa

II miejsce: Anna Koszyk, Anna Dziedzic, Maksymilian Basta

III miejsce: Piotr Nowak, Wojciech Pasiut

Wyróżnienia: Liliana Czajka, Maria Jankowska, Julia Koźbiał, Natalia Szlęk, Maja Piątkowska, Franciszek Masko, Julia Marczyk, Natalia Trzajna, Zuzanna Wojnarowska

Klasy 4 – 8

I miejsce: Karolina Rucińska

II miejsce: Katarzyna Oświęcimka

III miejsce: Jolanta Kamińska

Wyróżnienia: Oliwia Węgrzynek, Lena Białas, Zuzanna Bocheńska, Olivier Kurzeja, Antonina Zielonka, Julia Kuziel, Karolina Marczyk, Aleks Błaszczyk, Martyna Bolsęga, Krzysztof Skoczeń, Michalina Zielonka, Amelie Foglar

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

Klasa 4

I miejsce: Oliwia Węgrzynek, Zuzanna Szkaradek, Mikołaj Udziela

II miejsce: Natasza Garwol, Maciej Wilk

Klasa 5,6

I miejsce: Igor Leśniak, Karolina Marczyk

II miejsce: Laura Olszewska, Aleks Błaszczyk

Klasa 7,8

I miejsce: Julian Kowal, Michał Kucia

II miejsce: Sebastian Hejmej, Mikołaj Opyd

Konkurs na najbardziej odblaskową klasę:

I miejsce – klasa 3a

II miejsce – klasa 3b

III miejsce – klasa 4a

Wyróżnienie: klasa 4b, 5a, 5b, 6b, 7a

Gratulujemy!

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"