Edukacja, Z ostatniej chwili

Gala Społeczników w „Jedynce”

Opublikowano: Listopad 13, 2017 o 8:02 am   /   przez   /   komentarze (1)

„(…) Wolność – to wśród mądrych ludzi żyć.
Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście…”

/M. Grechuta/

W związku z ogłoszeniem przez Minister Edukacji Narodowej roku szkolnego 2017/2018 rokiem „Ku Niepodległej” SP1 wdrożyła autorski program inicjatyw patriotycznych podejmowanych w ramach edukacji dydaktycznej i wychowawczej „Ojczyzna – na start!”

W dniu 10 listopada 2017 roku starosądecka Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera – realizując zadania projektu „Ojczyzna – na start! „– zorganizowała „Galę Społeczników: Patriotek i Patriotów XXI wieku”.

Celem projektu jest zachęcanie młodzieży do poszukiwania współczesnych patriotów w rodzinnych miejscowościach uczniów i ich najbliższym środowisku, ludzi, którzy żyją i działają w czasach wolności i pokoju na rzecz  Małej Ojczyzny starosądeczan – Grodu św. Kingi

              Decyzją Kapituły reprezentowanej przez Dyrekcję SP1, koordynatorki projektu „Ojczyzna – na start” oraz zaproszonych do współpracy rodziców „1”, którym oddano decydujący głos, w bieżącym roku szkolnym wyróżniono honorowym dyplomem  nauczycieli emerytów – pracowników SP1 i rodziców dzieci zaangażowanych w inicjatywy dydaktyczno – wychowawcze.

Kampanii „ Patriota i Patriotka XXI wieku” w 2017 roku przyświecały hasła: ODPOWIEDZIALNOŚĆ, DIALOG, ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE i WOLNOŚĆ.

Pierwszą w historii szkoły galę promowały słowa: „ (…) Wolność – to wśród mądrych ludzi żyć. Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście…”

W kategorii „Dialog” uhonorowano:

– panią Jadwigę Gagatek Porębę,

– panią Halinę Smajdor.

W kategorii „Odpowiedzialność” wyróżniono:

panią Monikę Kurzeję,

panią Ewę Zielińską.

Grupę nagrodzonych w kategorii „Zaangażowanie społeczne” reprezentują:

– pani Danuta Hejmej,

– pan Michał Jarzębiński,

– pani Beata Kurzeja,

– pan Grzegorz Konicki,

– pani Beata Lipka,

– pani Anna Tokarczyk,

– pani Agnieszka  Treit,

– pan Zygmunt Treit

– pani Ewa Zięba,

– pan Lechosław Ziębowicz.

W kategorii „Wolność” w dniu 15 listopada 2017 roku uhonorowany zostanie pan Kazimierz Korczyński, prezes Nowosądeckiego Związku Sybiraków, gość honorowy SP1.

 

/SP1/

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Listopad 13, 2017 o 5:47 pm V

    Dobra stara Jedynka 😉

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a