Edukacja

Głos starosądeckiej młodzieży

Opublikowano: 26 maja, 2016 o 7:35 am   /   przez   /   komentarze (5)

Już po raz czwarty w starosądeckim CKiS im. Ady Sari odbyła się debata młodzieży siedmiu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Stary Sącz pn. „Głos ma młodzież” zorganizowana przez Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka i Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Gołkowicach Górnych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu Maria Sosin i przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki w Starym Sączu Krzysztof Szewczyk.

Debata skupiała się wokół trzech tematów:
1. Budżet Obywatelski – możliwość wywierania realnego wpływu na gospodarowanie środkami publicznymi.

2. Czy inwestycje rekreacyjno-turystyczne i rozwój kultury w naszej gminie sprzyjają podniesieniu poziomu aktywności i jakości życia mieszkańców?

3. Rola środków masowego przekazu w życiu mieszkańców gminy.

Spotkanie było formą prezentacji uprzednio napisanych prac konkursowych. Nagrody – tablety za I miejsca i słuchawki za wyróżnienia – ufundował Burmistrz Starego Sącza – Jacek Lelek. Otrzymali je:

I miejsca – Klaudia Szczęsny z Gimnazjum im. por. Andrzeja Buchmana w Barcicach (temat I)n Kaja Górka i Anna Olejarz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu (temat II), Zuzanna Citak z Gimnazjum im. por. Andrzeja Buchmana w Barcicach (temat III)
Wyróżnienia –Julia Ptak z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu (temat I) Adriana Smyda z Gimnazjum im. por. Andrzeja Buchmana w Barcicach i Jan Rejowski  z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu (temat II) Bartłomiej Szewczyk i Michał Szewczyk z Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu (temat III)

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie ponadto wycieczka do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Wypowiedzi młodych mieszkańców gminy charakteryzowały się trafnością spostrzeżeń na temat ważnych problemów gminy. Przedstawiciele władz zwracali uwagę młodzieży na zmiany mentalności mieszkańców gminy, którzy przecież sami mają największy wpływ na zarządzanie Budżetem Obywatelskim. Nakłaniali młodych słuchaczy do zgłaszania własnych projektów i głosowania na nie. Podkreślali, że młodzi sami muszą podejmować inicjatywy społeczne, by w przyszłości właściwie mogli kształtować swoje najbliższe otoczenie. Zwracali uwagę młodzieży na istniejącą bazę rekreacyjno-turystyczną i kulturalną i zachęcali do korzystania z lokalnych atrakcji.

Burmistrz, dziękując młodzieży za udział w debacie, pochwalił poziom wypowiedzi, kulturę bycia i wnikliwość badawczą twórców prezentacji. Wspólnie z przewodniczącą Rady Miejskiej zadeklarowali pomoc i otwartość urzędu na głos młodych obywateli gminy.

 

Komentarze

Komentarze (5)

 • 26 maja, 2016 o 9:33 am wa

  Głos starosądeckiej młodzieży 3 pkt.Rola środków masowego przekazu.Debata zorganizowana przez burmistrza Starego Sącza pokazuje że sam sobie przeczy w tym co mówi a robi niedawno pokazała jak głęboko ma gdzieś opinię mieszkańców na temat Herbu.Mając odrobinę przyzwoitości żeby przykryć krytykę mieszkańców w ty co mówi a robi to nie powinien robić tej debaty dla zmycia fałszywego oblicza.

 • 26 maja, 2016 o 12:48 pm STAROSĄDECZANIN

  Brawo ZSP!!!

 • 26 maja, 2016 o 1:53 pm Anonim

  Szkoda że burmistrz i jego radny nie chcieli debatować z mieszkańcami. Śmiechu warte

 • 26 maja, 2016 o 4:24 pm Anonim

  ZSP najlepsze :))

 • 26 maja, 2016 o 5:16 pm lol

  Brawo Gimnazjum z Barcic-brawo dziewczyny

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"