Edukacja

Grupa Publik Achievement w Szkole Podstawowej w Gołkowicach

Opublikowano: Listopad 7, 2018 o 7:42 am   /   przez   /   komentarze (0)

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas gimnazjalnych SP w Gołkowicach ( Bieryt Patryk, Czyżycka Wiktoria, Firlej Maksymilian, Golonka Patrycja, Kinga Klimecka, Korona Sebastian, Kowalczyk Krzysztof, Kozieńska Gabriela, Kozieńska Zofia, Krzak Marcin, Lizoń Kacper, Pawlik Magdalena, Zięcina Wiktoria, Bodziony Aleksandra, Jodłowska Aleksandra, Kudłacz Krzysztof, Pach Małgorzata, Stawiarski Filip, Wójcik Nicole i Zygmunt Andrzej) należący do grupy Public Achievement świętowali swój sukces.

Międzynarodowy program PA ( Public Achievement – Osiągnięcia społeczne) powstał z inicjatywy ,,Centrum na rzecz demokracji i aktywności obywatelskiej” przy Instytucie Spraw Publicznych Humphrey’a  w Minneapolis, Minnesota, USA. Jego celem jest wychowanie młodych ludzi do skutecznego działania na scenie politycznej i społecznej, czyli do myślenia i postępowania jak obywatele. Metoda, którą ten program się posługuje , polega na angażowaniu młodych uczestników  w tzw. ,,pracę na rzecz społeczności”.– czyli ciężki i długotrwały wysiłek włożony w pracę z grupą rozmaitych ludzi w celu trwałego rozwiązania jakiegoś problemu społecznego.

Tym samym ma na celu wprowadzenie  istotnych zmian w lokalnej społeczności oraz w szerszym świecie. Program Public Achievement, jest programem, który w bardzo praktyczny i naturalny sposób pomaga młodym ludziom stać się aktywnymi obywatelami, zaangażowanymi w rozwiązywanie problemów społecznych. Celem PA jest także odnowa demokracji. Uczestnicy – bez względu na wiek – nabywają umiejętności potrzebnych do skutecznego funkcjonowania w życiu publicznym    i odkrywają, jak w ustroju demokratycznym zwykli obywatele mogą dokonywać rzeczy niezwykłych.

Uczniowie klas gimnazjalnych jako już czwarta grupa prowadzona przez nauczycielkę fizyki i chemii Sylwię Kotas, podobnie jak grupa trzecia wykonali wygodne kanapy z palet. Tym razem 5 kanap z kolorowymi poduszkami uprzyjemnia całej społeczności szkolnej spędzanie przerw  międzylekcyjnych. Kanapy na holu szkolnym pojawiły się tuż przed samymi wakacjami, ale świętowanie sukcesu i ognisko integracyjne grupy o nazwie SOFT Public Achivement odbyło się w zeszłym tygodniu.

Uczniowie pragną złożyć gorące podziękowania wszystkim sponsorom oraz ofiarodawcom,  dzięki którym możliwa była realizacja założonego celu.

Stojaki na rowery, ławki, kanapy, sofy i co dalej ??????  Tego dowiemy się w najbliższym czasie … Bo już kolejna grupa przejęła pałeczkę i wraz z drugim trenerem PA panią Dominiką Biel szykują coś niezwykłego…..

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a