Edukacja, Z ostatniej chwili

Happy Teddy Bear Day w „Dwójce”

Opublikowano: 25 listopada, 2019 o 7:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Teddy bear, teddy bear

Turn Around

Teddy bear, teddy bear

Touch the ground…

W taki oto sposób uczniowie z klasy 1a i 1b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu rozpoczęli nietypowe zajęcia z języka angielskiego. Nauka języków obcych powinna wzbudzać pozytywne emocje, stąd na zajęciach języka angielskiego w klasach pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu nauczycielki języka angielskiego Beata Damasiewicz i Agnieszka Obrzud przygotowały dla pierwszoklasistów moc atrakcji podczas Dnia Pluszowego Misia, który obchodzony jest dzisiaj, czyli 25 listopada. W starosądeckiej „Dwójce” przebiegał on pod hasłem Happy Teddy Bear Day i został zrealizowany w ramach wieloletniego szkolnego projektu „Nauka języków obcych- naprawdę warto”. W sali lekcyjnej na ławkach szkolnych pojawiły się więc tajemnicze misiowe łapki, które zapowiadały niespodzianki dla pierwszoklasistów.

Nauczycielki języka angielskiego przebrane za misie witały zaskoczone dzieci przed rozpoczęciem warsztatów.

Dzieci przygotowały piękne misiowe portrety, prosząc po angielsku o wymarzonego misia. Pierwszoklasiści dumnie prezentowali swoje misiowe portrety, mówiąc po angielsku: Can I have a teddy bear, please?

Dzieci poznawały piosenkę w języku angielskim ‚Teddy Bear’ i wszyscy wspólnie z misiem pojawiającym się na tablicy interaktywnej oraz nauczycielami języka angielskiego w misiowych strojach śpiewali piosenkę i wykonywali czynności z piosenki śpiewanej w języku angielskim. Dźwięki piosenki przeplatały kolejne językowe zabawy integracyjne w towarzystwie pluszowych misi, w które wcieliły się nauczycielki języka angielskiego.

Podczas warsztatów wszyscy pierwszoklasiści otrzymali również specjalne książeczki z zadaniami o misiach w języku angielskim. Dzieci uzupełniały imieniem swojego misia zdanie po angielsku, pisały po angielsku jakiego koloru jest ich miś, rysowały misia zgodnie z instrukcjami nauczycielek podawanymi w języku angielskim, opisując także po angielsku rysowane części ciała.

Na koniec warsztatów dwa dorosłe misie, czyli nauczycielki języka angielskiego, przygotowały niespodzianki dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Na każdego czekały słodkie prezenty, oczywiście w kształcie misi oraz pamiątkowe naklejki z misiami z napisem Fantastic! w nagrodę za aktywny udział w językowych warsztatach. Galeria misiowych portretów, która po warsztatach pojawiła się na szkolnym korytarzu, wita dzisiejszego dnia całą społeczność szkolną.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"