Edukacja, Z ostatniej chwili

I Gminny Konkurs o św. Kindze

Opublikowano: Maj 9, 2019 o 7:01 am   /   przez   /   komentarze (0)

W 20 rocznicę kanonizacji Kingi, Pani Sądeckiej i w 20 rocznicę pobytu Jana Pawła II Szkoła Podstawowa z Popowic zorganizowała pod Patronatem Matki Ksieni Starosądeckiego Klasztoru Sióstr Klarysek, pod Patronatem Pani Adrienne Kormendy, Konsula Węgier w Krakowie i pod Patronatem Pana Jacka Lelka, Burmistrza Starego Sącza I Gminny Konkurs o św. Kindze.

Do konkursu, w kilku kategoriach, zgłosiły się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 2 im Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa im. Franciszka Świebockiego w Barcicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołkowicach, Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Skrudzinie i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu.

Swoją obecnością zaszczycili: Pani Konsul Adrienne Kormendy, Pan Burmistrz Jacek Lelek, ks. Proboszcz Janusz Ryba, ks. Kustosz Stanisław Śliwa, Przewodnicząca Komisji Edukacji Ewa Zięba, przedstawiciel CKiS Ady Sari Pani Ewelina Wiśniewska oraz przedstawiciel delegatury Kuratorium Małopolskiego w Nowym Sączu. Po powitaniu ich przez Panią Dyrektor Grażynę Smaga i odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęły się zmagania w czterech kategoriach. Pierwszą konkurencją był quiz ze znajomości homilii Jana Pawła II wygłoszonej podczas kanonizacji Kingi dwadzieścia lat temu w Starym Sączu. Quiz odbył się przy użyciu aplikacji kahoot. Test jest dostępny tutaj!

Następnie dzieci młodsze i starsze prezentowały poezję o św. Kindze. Potem było czytanie prac pisemnych poświęconych św. Kindze a grupa teatralna przygotowała teatrzyk o św. Kindze i jej wpływie na dzisiejsze pokolenie. W tym czasie jury podsumowywało punkty oraz oceniało prace plastyczne w kategorii młodszych i starszych.

WYNIKI KONKURSU:
TEST WIEDZY
1. SP w Przysietnicy – Olga Bossy
2. Niepubliczna SP w Starym Sączu – Szymon Śmierciak
RECYTACJA 1-4
1. SP w Popowicach – Oliwia Stachoń
2. SP w Gołkowicach – Weronika Krzak
RECYTACJA 5-8
1. SP nr 1 w Starym Sączu – Oliwia Orłowska
2. SP nr 2 w Starym Sączu – Arkadiusz Drożdż
PRACA LITERACKA
1. SP w Gołkowicach – Bartosz Witkowski
2. SP w Popowicach – Karolina Kurzeja
PRACA PLASTYCZNA 1-4
1. SP w Barcicach – Amelia Bielak
2. SP nr 1 w Starym Sączu – Zuzanna Ptak
PRACA PLASTYCZNA 5-8
1. SP w Przysietnicy – Olga Bossy
2. SP nr 2 w Starym Sączu – Patrycja Marczyk

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a