Edukacja

II miejsce Gimnazjalistów z Barcic w Przeglądzie Teatrzyków!

Opublikowano: 10 kwietnia, 2015 o 7:59 am   /   przez   /   komentarze (1)

18 i 19 marca odbył się XX Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka.

Jego celem jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży oraz prezentacja dorobku zespołów teatralnych pracujących w szkołach, MDK, klubach kultury, parafiach.
W tym roku na przeglądzie spotkało się kilkuset młodych aktorów. Pierwszy raz wystąpił Zespół Teatralny z Gimnazjum w Barcicach.

Młodzi aktorzy odważnie zadecydowali, że premiera ich pierwszego przedstawienia będzie miała miejsce nie tylko przed obcą publicznością, ale i w atmosferze rywalizacji. Przygotowaną przez siebie trawestacją II części „Dziadów” Adama Mickiewicza wywalczyli II miejsce w kategorii młodzieżowej.

Sukces jest tym większy, że to właśnie uczniowie wykonali wszystkie prace związane z przygotowaniem przedstawienia. Sami szukali kostiumów, świadomie zrezygnowali z dekoracji na rzecz umowności gry scenicznej i wagi światła, wreszcie przygotowali muzykę. Tego ostatniego zadania podjął się Adam Krężel, a na scenie wystąpili: Klaudia Baszczyn, Kamila Bochniarz, Aleksandra Citak, Natalia Gawlak, Edyta Halibart, Justyna Koral, Anna Kulig, Natalia Lisowska, Beata Majewska, Natalia Mirek, Izabela Morajko, Kinga Ruchała, Tomasz Ruchała, Dagmara Smyda, Kamila Suchodolska, Aneta Świerzowska, Katarzyna Tokarczyk i Roksana Waligóra. Opiekunem całego przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego Małgorzata Biel-Malinowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

(MBM)

Komentarze

Komentarze (1)

  • 10 kwietnia, 2015 o 9:15 pm Sts

    Brawo. Barcice GÓRĄ! Same sukcesy!!!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"