Edukacja

Integracja przy warcabach

Opublikowano: 14 grudnia, 2018 o 7:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

50 zawodników i zawodniczek wzięło udział w VIII Integracyjnym Turnieju Warcabowym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu. Patronat nad imprezą sprawował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

W turnieju zmierzyli się reprezentanci SOSW w Nowym Sączu, szkół podstawowych w Chomranicach, Łącku i Kadczy oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Ochotnicy Dolnej. Przyjęto tzw. szwajcarski system rozgrywek, a kojarzenia zawodników dokonywano za pośrednictwem systemu komputerowego. Zwycięzców wyłoniono po rozegraniu pięciu rund. Szczególny nacisk położono na grę fair play, a gra stała się okazją do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk Sądecczyzny.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczył Daniel Oracz (SOSW Nowy Sącz). Kolejne miejsca zajęli: Szczepan Myjak (SP Łącko), Radosław Duda (SP Łącko), Mateusz Zielonka (SP Kadcza) i Oskar Myjak (SP Łącko). W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się: Gabriela Smajdor (SP Chomranice), Faustyna Baran (SOSW Nowy Sącz), Gabriela Lisiecka (SP Łącko), Angelika Smoroń (SP Kadcza) i Faustyna Pacholarz (SP Chomranice).

Puchar za grę fair play odebrali reprezentanci SP w Kadczy.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz sponsorów wszystkie dzieci otrzymały cenne nagrody, w tym albumy i książki. Na najlepszych graczy czekały dodatkowo m.in. plecaki, wyprawki szkolne i słodycze.

Fot. Archiwum SOSW

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"