Edukacja, Z ostatniej chwili

Jak kształcą starosądeckie gimnazja?Znamy wyniki z Miasta i Gminy

Opublikowano: Czerwiec 23, 2015 o 7:05 am   /   przez   /   komentarze (12)

Znamy już wyniki z egzaminów gimnazjalnych w szkołach publicznych, których organem prowadzącym jest Gmina Stary Sącz a także z niepublicznej placówki jaką jest Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu.

Specjalnie dla Was przeanalizowaliśmy, je krok po kroku. Na wstępnie kilka słów wyjaśnienia! Wzięliśmy pod lupę szkoły publiczne jak i niepubliczne (Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu). Odróżnienie placówek nie powinno stanowić kłopotu. Kolorem zielonym, oznaczone jest Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu (które ma najlepsze wyniki z wszystkich przedmiotów) kolorem żółtym – szkoła publiczna z najlepszym wynikiem a kolorem czerwonym szkoła publiczna z najsłabszym wynikiem z danego przedmiotu.

Co ważne, wszystkie wyniki porównaliśmy do ogólnych wyników wszystkich szkół w Gminie Stary Sącz, Powiecie Nowosądeckim i Województwie Małopolskim. Zatem do dzieła! Analizujcie i sprawdzajcie, gdzie najlepiej uczą!

Na pierwszy ogień pójdzie królowa nauk MATEMATYKA! Biorąc pod uwagę tylko szkoły publiczne najlepiej poradzili sobie uczniowie z Zespołu Szkół w Przysietnicy. Najsłabiej uczniowie z Zespołu Szkół w Barciach, którzy osiągnęli 42,7% (słabiej niż gmina, powiat i województwo). Bezapelacyjnie prowadzi Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, Uczniowie tej niepublicznej placówki napisali lepiej niż ich koledzy z gminy, powiatu i województwa.

MATEMATYKA

 

Z naszego ojczystego JĘZYKA POLSKIEGO bardzo dobrze poradzili sobie uczniowie z Barcic, których wynik przewyższył ogólne wyniki z gminy, powiatu oraz województwa. Najsłabiej napisali uczniowie z Zespołu Szkół w Przysietnicy.

JĘZYK POLSKI

HISTORIA I WOS to przedmioty, które w Starym Sączu wypadły najlepiej, zarówno w publicznym jak i prywatnym gimnazjum.Najsłabiej zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Barcicach.

HISTORIA I WOS

Z PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH bardzo dobrze spisali się uczniowie z Przysietnicy, a najgorzej (słabiej niż gmina, powiat i województwo) wypadli uczniowie z Barcic.

PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE

JĘZYK ANGIELSKI (poziom podstawowy) to „Pięta Achillesa” publicznego gimnazjum im Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, które wypadło najsłabiej -dużo poniżej gminy, powiatu jak i województwa -58,8%- nie zadowala. Niewiele lepiej poradzili sobie uczniowie z Barcic i Gołkowic.Natomiast prywatne Gimnazjum w Starym Sączu oraz Przysietnica mogą się poszczycić bardzo dobrą znajomością tego języka. Poziom zdawalności znacznie przewyższa gminę, powiat jak i województwo. 76,4 % w Przysietnicy oraz 84,1% w Prywatnym Gimnazjum zadowala! Gołkowice  ze swoim wynikiem 66,6% wskoczyli wyżej niż gmina i powiat!

ANGIELSKI PODSTAWOWY

Wyniki z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (poziom rozszerzony) nie zaskoczyły, patrząc na poziom podstawowy. Bezapelacyjnie prowadzi Przysietnica (biorąc pod uwagę tylko szkoły publiczne) natomiast uczniowie ze „Słowackiego” nie mają powodów do dumy. Wyniki, poniżej gminy, powiatu i województwa!

ANGIELSKI ROZSZERZNY

Egzamin z JĘZYKA NIEMIECKIEGO pisali uczniowie z Gołkowic i Starego Sącza. Poziom? Zadowalający. Wyższy niż powiat i gmina! Takie wyniki cieszą!

JĘZYK NIEMIECKI

JĘZYK ROSYJSKI pisali tylko uczniowie z Przysietnicy. Zdawalność 50% a więc tyle samo ile uczniowie z powiatu (50%) i niewiele więcej niż województwo (48,2%)

Reasumując. Bezapelacyjnie ze wszystkich przedmiotów wygrywa Prywatne Gimnazjum ze Starego Sącza. Biorąc pod uwagę tylko placówki publiczne, których jest najwięcej, bardzo dobrze poradzili sobie uczniowie z Zespołu Szkół w Przysietnicy. Matematyka, przedmioty przyrodnicze i język angielski -to mocne strony tej placówki. Natomiast z języka polskiego muszą nadrobić zaległości.

Z pewnością zadanie z języka angielskiego muszą odrobić uczniowie ze Starego Sącza „Słowackiego” oraz Zespołu Szkół w Barcicach. Wynik niestety nie zadowala! Poniżej średniego wyniku z gminy, powiatu i województwa.

A jak sobie poradziliście „indywidualnie”? Zadowoleni z wyniku? Czekamy na Wasze komentarze…

Już wkrótce analiza egzaminów klas szóstych! Czytajcie nas uważnie…

Komentarze

Komentarze (12)

 • Czerwiec 23, 2015 o 9:32 am Anonim

  A co z podstawówkami jak tam to wygląda?

 • Czerwiec 23, 2015 o 9:33 am nicu

  A co z podstawówkami- szóstoklasiści też się męczyli

 • Czerwiec 23, 2015 o 1:30 pm gimna

  Jestem uczennicą gimnazjum Słowackiego.Fatalnie mi poszło z angielskiego i biologii. Koszmar!

 • Czerwiec 23, 2015 o 1:31 pm mw

  angielski to jest koszmar. zresztą same wyniki świadczą , nie trzeba nic dodawać. Biologia tez mi źle poszła. reszta ok

 • Czerwiec 23, 2015 o 1:50 pm ona

  prywatne jak zwykle trzyma poziom, Przysietnica zaszalała. A Słowacki? czas na korepetycje z angielskiego.

 • Czerwiec 23, 2015 o 3:04 pm ola

  To jest bez sensu, wiadomo – prywatne będzie miało najlepsze wyniki bo:
  – są małe klasy,
  -indywidualne podejście do ucznia,
  -rodzice płacą więc wymagają od nauczycieli solidnego przygotowania,
  -brak dzieciaków z tzw. niższych warstw społecznych,

  Natomiast ty dzieciaku z publicznego, radź sobie sam:
  -nauczyciele olewają uczniów,
  -nie tłumaczą dobrze,
  -w klasach jak najwięcej uczniów,
  -zróżnicowanie społeczne więc i konflikty,

  Dla mnie to jest niepojęte.

 • Czerwiec 23, 2015 o 3:52 pm Komaro

  Taa… Popatrzcie na gimnazja w Sączu(gimnazjum 1 i 11) sięgają czasem 37 osób w klasie a ich średni wynik to 80%

 • Czerwiec 23, 2015 o 9:43 pm bezstronny

  Łatwo zrobić dobry wynik zbierając najlepszych uczniów a inne szkoły muszą uczyć wszystkich jakich dostaną

 • Czerwiec 24, 2015 o 7:40 am starosądeczanka

  Co to znaczy zbierąją najlepszych uczniów? Wystarczyło przeczytać artykuł w Dzienniku Polskim odnośnie wskaźnika EWD. / szkoły z wysokim EWD to takie, które po trzech latach nauki wypuszczają lepszych uczniów niż przyjęły/. Tam było wspomniane o Prywatnym Gimnazjum, 28 miejsce na 715 gimnazjów w Małopolsce. Gratulacje dla dyrekcji i nauczycieli. Na pewno moje dziecko będzie tam się uczyć.

 • Czerwiec 24, 2015 o 11:16 am gal

  Nauczyciele bardziej martwią się o przywileje czytaj „Karta Nauczyciela” a nauka Naszych dzieci to temat drugorzędny !!!!!! Narzekają że straszna biurokracja że wypełniają stosy papierów ,ale pokażcie mi jeden przykład gdzie nauczyciele na terenie Miasta i Gminy Stary Sącz(czy w gdziekolwiek w kraju)protestowali w związku z biurokracją w szkołach ?NIGDZIE!!!!!!!!!!! To kto ma uczyć te Nasze dzieci?!!! jak nauczyciele podlizują się Dyrektorom żeby tylko zachować etacik. Dawniej szkoła uczyła i wychowywała a dzisiaj ani nie uczy ani nie wychowuje .Dzisiaj bez korepetycji uczeń leży,a najlepsze jest to że dzieci od jednego nauczyciela chodzą na korepetycje do drugiego nauczyciela z tej samej szkoły.Jeżeli rodzice (niewielu stać na dodatkowe lekcje)mają wysyłać dzieci żeby się czegoś nauczyły na lekcje prywatne to po co nam szkoły!!!.Proponuję utworzyć komisję egzaminacyjną na poziomie Gminy, zadawać młodzieży materiał do przerobienia w domu ,egzamin co kwartał,nauczyciele do zwolnienia zakładać własne firmy a pieniążki które zostaną na dofinansowanie rodziców uczących się dzieci i okaże się że w większości przypadków poziom poszybuje w górę.Moje dzieci uczęszczały do tych szkół i mogę coś na ten temat powiedzieć z doświadczenia .Poziom nauczania powiedzmy od poziomu 4-6 przez Gimnazjum i idąc nawet stopień wyżej w naszym mieście jest wręcz żenujący.Najmłodszych powinni uczyć najlepsi nauczyciele tak żeby przy przeskoku na wyższy poziom nie miały braków bo potem to już jest po prostu lawina nawarstwiania się kolejnych luk w przyswajanej wiedzy.

 • Czerwiec 24, 2015 o 8:08 pm JA

  OJ WCALE NIE NAJLEPSZYCH. MÓJ SYN ORŁEM NIGDY NIE BYŁ, A POTRAFILI W PRYWATNYM ZROBIĆ Z NIEGO CZŁOWIEKA I EGZAMIN CAŁKIEM DOBRZE ZDAŁ. NIGDY NIE POZWOLĘ ZŁEGO SŁOWA NA TA SZKOLE POWIEDZIEĆ, BO WIEM ZE LEPSZEJ NIE MA U NAS.

 • Czerwiec 25, 2015 o 10:05 am maturzystka

  Ja proponuje popatrzeć na dzieci nie tylko na nauczycieli. Nie ma sie im co dziwić że nauczyciele narzekają skoro dzieci nawet nie wykazują żadnej ambicji jest bardzo mało osób które się uczą reszta myśli że nauczyciel ma im wbić to do głowy bez wysiłku i pracy. A do tego dochodzą coraz bardziej rozszczeniowi rodzice którzy bronią swoich dzieci za wszelka cene i nie widzą ich złego zachowania. Nauczyciele są bezsilni nie wolno im karać bo odrazu przybiegnie jakaś mamusia na skarge. Wiec nie plujmy na nauczycieli tylko doceńmy co robią bo znam w naszej gminie bardzo dużo dobrych nauczycieli przez których sama byłam uczona i myśle że przez prace udało mi się wyjść na ludzi.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a