Edukacja

Janina Złotnicka przez 27 lat była dyrektorem szkoły

Opublikowano: 30 sierpnia, 2019 o 7:04 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przez 27 była dyrektorem Zespołu Szkół w Krynicy i doprowadziła do wybudowania nowoczesnego obiektu na potrzeby uczniów. Pprzechodzącej na emeryturę dyrektor Janinie Złotnickiej, uroczyście podziękowano za pracę i trud włożony w wychowanie kolejnych pokoleń uczniów.

Był taki władca w dziejach Polski, o którym mówi się, że „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. O Janinie Złotnickiej śmiało można powiedzieć to samo. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, szkoła zyskała nowy blask, wzbogaciła się o nowoczesne pomoce dydaktyczne, salę sportową i boisko – mówiła Bożena Mynarek, wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Zespół Szkół w Krynicy Zdroju jest miejscem nauki wielu pokoleń uczniów, którzy doświadczali serca Pani dyrektor. Dziękujemy za ponad ćwierć wieku pracy. Nie było to tylko wypełnianie zadań dyrektora czy nauczyciela. Było to codzienne dbanie o rozwój uczniów – w zakresie edukacji i patriotyzmu, okazywanie wsparcia młodzieży, nauczycielom i rodzicom, ciągłe staranie o pozyskiwanie środków na rozwój szkoły i stwarzanie młodym ludziom coraz lepszych warunków rozwoju. Pani Janino, była Pani nie tylko dyrektorem, ale przede wszystkim ciepłą, serdeczną i otwartą osobą, zawsze zainteresowaną szkołą i cieszącą się z jej sukcesów. W imieniu starostów i pracowników Starostwa Powiatowego – bardzo dziękuję za Pani pracę!

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk również podziękowali dyrektor Janinie Złotnickiej za wieloletnią pracę.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"