Edukacja, Z ostatniej chwili

„Jedynka” w ogólnopolskim konkursie „Projektów z Klasą”

Opublikowano: Grudzień 6, 2017 o 7:24 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosądecką Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu w konkursie „Projekt z klasą” organizowanym pod honorowym patronatem: Minister Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Ministerstwa Cyfryzacji w roku szkolnym 2017/2018 promują  projekty:

– projekt edukacyjny „Przygoda z nauką w murach UJ” (nr 40),

– projekt wychowawczy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Budzimy serca” (nr 48).

Celem projektu dydaktycznego „Przygoda z nauką w murach UJ” jest ukazanie walorów edukacji jako interdyscyplinarnej wiedzy w służbie dla wychowania odpowiedzialnego, kulturalnego człowieka. Powstał jako alternatywa dla wirtualnych fascynacji dzieci i młodzieży, wskazując pozytywne aspekty życia i ucząc funkcjonowania w wartościowej rzeczywistości. Misją projektu edukacyjnego jest poszukiwanie sojuszników w inteligentnej edukacji ucznia oraz kształcenie u dzieci wrażliwości intelektualnej opartej na prymacie wartości kulturowych, duchowych i estetycznych. Projekt wdrożono w roku szkolnym 2015/2016, nawiązując współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Celem projektu inicjatyw wychowawczy realizowanych w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu „Budzimy serca” – którego działalność starosądecka SP1 zainaugurowała w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszonym przez MEN „Rokiem Wolontariatu” – jest kształtowanie postawy opartej na empatii, życzliwości, serdeczności, tolerancji i szacunku do człowieka, integracja z osobami potrzebującymi pomocy, w szczególności niepełnosprawnymi, dziećmi, starszymi, zdobywanie przez młodzież doświadczeń, kształtowanie zainteresowań będących fundamentem przyszłej edukacji i aktywności zawodowej, uwrażliwienie młodzieży na potrzeby i cierpienie innych. Szkolny Klub Wolontariatu starosądeckiej SP1 stawia sobie szlachetne i ambitne cele: poszerzać horyzonty, inspirować do działania, uczyć szacunku i empatii, poznawać niezwykłych ludzi oraz ich historie.

Konkurs jest ogólnopolski i obejmuje swoim zasięgiem cały obszar Rzeczypospolitej Polskiej.

Kapituła Konkursu spośród wszystkich nadesłanych prac wyłoni 40 (po 20 w każdej kategorii wiekowej), które w najwyższym stopniu, łącznie, będą spełniały następujące kryteria:

– kreatywne i ambitne założenia projektu,
– interesująca i oryginalna tematyka pracy konkursowej,
– wpływ projektu na otoczenie (szkoła, lokalna społeczność)
– zastosowanie różnorodnych metod pracy,
– korzyści dla ucznia,
– elementy stanowiące o unikatowości pracy konkursowej,
– precyzyjny opis projektu.

 Internauci spośród zgłoszonych do głosowania prac konkursowych wyłonią – w głosowaniu internetowym trwającym od dnia 4 grudnia 2017 roku do 14 grudnia 2017 roku – 10 zwycięskich projektów (po 5 w każdej kategorii wiekowej). Za każdy z dziesięciu wybranych przez internautów projektów konkursowych (o największej liczbie prawidłowo zebranych głosów) zostanie wydana nagroda internautów – grant pieniężny.

/źródło: Internet/

Każdego dnia można oddać jeden głos na stronie:

https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/144.html

lub

https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/120.html

Prosimy  o pomoc!

/SP1/

 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a