Edukacja

Joanna Florian i Katarzyna Plata w konkursie „Wolontariusz Roku” Zagłosuj!

Opublikowano: 22 listopada, 2015 o 11:16 am   /   przez   /   komentarze (1)

Kapituła Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota dokonała oceny zgłoszonych kandydatów, podliczyła głosy i do tytułu WOLONTARIUSZA ROKU 2015 zostały nominowane dwie wolontariuszki – Joanna Florian i Katarzyna Plata -uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu.

Teraz Asia i Kasia liczą na Wasze głosy! Głosować można codziennie od 1 listopada do 30 listopada (do godz. 24) –TUTAJ!

Joanna Florian – Uczennica klasy III LO w Starym Sączu. W wolontariacie działa bardzo prężnie od trzech lat. Współpracuje ze świetlicą środowiskową w Jazowsku. Bierze udział również w wolontariacie akcyjnym: andrzejki i zabawa karnawałowa w SP w Starym Sączu, festyn rodzinny w Starym Sączu, koncerty charytatywne, półkolonie i zimowiska organizowane przez Sursum Corda, to najważniejsze spośród akcji, w których Joasia  się udzielała.

4

Katarzyna Plata – Uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Działa w Szkolnym Klubie Wolontariatu biorąc udział  w wolontariacie stałym i akcyjnym. W ramach tego pierwszego przez rok współpracowała z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Sączu i biblioteką liceum, do którego uczęszcza.  Obecnie pracuje  w świetlicy Szkoły Podstawowej w Starym Sączu oraz  Przedszkolu Samorządowym w Jazowsku (nieprzerwanie od trzech lat). Poświęca innym swój czas nawet podczas wakacji czy ferii. Już od dwóch lat udziela się jako wolontariuszka na  półkoloniach i zimowiskach organizowanych przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Również od dwóch lat wyjeżdża do Żmiącej, gdzie pracuje jako wolontariuszka podczas kolonii letniej dla dzieci z domów dziecka i rodzin zagrożonych organizowanej przez Dzieło Pomocy Dzieciom Fundację Ruperta Mayera. Bierze udział w projektach kierowanych do młodzieży „Z kulturą za pan brat”, „Działam – bo lubię”.  Jest osobą pełną energii, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Sprawdza się w każdej sytuacji i zawsze można na Nią liczyć.

2

Komentarze

Komentarze (1)

  • 2 listopada, 2015 o 6:17 pm Anonim

    Głos oddany. i tak codziennie 🙂

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"