Edukacja, Z ostatniej chwili

Już nie muszą chodzić w błocie

Opublikowano: 19 września, 2018 o 7:27 am   /   przez   /   komentarze (21)

Tysiąc metrów kwadratowych kostki znalazło się na parkingu przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Nareszcie można tam bez problemu wjechać i zaparkować. Czasy, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli brnąć przez błoto odeszły w niepamięć.

Inwestycja kosztowała ponad 232 tysiące złotych. Pieniądze pochodziły w całości z budżetu Powiatu Nowosądeckiego, który jest organem prowadzącym dla tej placówki oświatowej.

O zrobienie parkingu zabiegał dyrektor placówki Grzegorz Skalski i radny powiatowy Stanisław Dąbrowski – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Mieliśmy zaplanowaną tę inwestycję. Stan poprzedniego parkingu był fatalny – było to klepisko, które po opadach deszczu i w zimie zamieniało się w bajoro. Teraz można już tam swobodnie parkować – jest też więcej miejsc dla samochodów.

Przypomnijmy, że niedawno zakończyła się termomodernizacja jednego z budynków należących do ZSP w Starym Sączu. Obiekt przy ul. Krakowskiej ma m.in. docieplone ściany, nowe pokrycie dachowe i nowoczesną kotłownię. Podobny remont trwa w budynku przy ul. Batorego.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (21)

 • 19 września, 2018 o 8:30 am Tadeusz Krok

  Pamiętam jak na tym placu odbywały się apele szkolne w czasach gdy dyrektorem placówki był świętej pamięci mgr Józef Gawroński i mgr Tadeusz Ogorzały

 • 19 września, 2018 o 11:38 am Bryjowiok

  Panie Radny. gdzie był Pan przez 4 lata co zrobił pan dla gminy Stary Sącz, ile razy pojawił się Pan na roboczej sesji rady Miejskiej Starego Sącza, aby wysłuchać głosów radnych, sołtysów, przewodniczących Osiedli, którzy mają problem z drogami powiatowymi itd. Jakie zajął Pan stanowisko dotyczące sprzedany Domu Kultury przy ul. Daszyńskiego. A teraz chce pan aby mieszkańcy głosowali na Pana . Ja oddam glos na Panią Ewę Zielińska.

 • 19 września, 2018 o 12:31 pm Anonim

  Bardzo dobrze powiedziane,bryjowiok.

 • 19 września, 2018 o 1:00 pm Ewa

  Gratulacje Bryjowiok dobrze napisane. Ja jeszcze bym mogła dużo pisać o radnych powiatowych obecnej kadencji. I jeszcze dyrektor szkoły, który się lansuje bo startuje do Rady Miejskiej. Przez 4 lata młodzież chodziła w błocie a teraz przed wyborami jest chodniczek co za zbieżność sytuacji. Panowie z PiS żenada!!!

 • 19 września, 2018 o 2:19 pm Bronisław

  Chwała się ,że zrobili kostkę i samochody nie będą już stały w błocie. Sukces oj sukces!!!. Czy nie ma ważniejszych spraw do wykonania. Co z murem, internaty zaczyna się sypać czy są jakieś plany jego remontu.

 • 19 września, 2018 o 3:14 pm S. Dąbrowski

  Panie gminny radny – bryjowiaku, uświadamiam ci kolejny raz, że po pierwsze:
  miejscem obecności na posiedzeniach radnego powiatowego jest rada powiatu, a nie rada gminy, stąd rzadka moja obecność na posiedzeniach sesji rady gminy, dla symetrii- Pan jako radny gminny na posiedzeniu rady powiatu nie był ani razu (i nich tak zostanie ) . Jeśli ktoś ma poważne intencje i zamiary zawsze może się ze mną skontaktować (takie kontakty prowadzę na codzień i doskonałe znam problemy mienia powiatowego na terenie gminy Stary Sącz) , nie jestem osobą anonimową, a dane teleadresowe powszechnie są dostępne na stronach starostwa, podobnie jak innych radnych;
  po drugie: dzięki również moim staranim gmina Stary Sącz uzyskała prawo pierwokupu i100 tysięczny abonament przy zakupie budunku po byłym PMDK, co myślę, że nie jest całkiem bez znaczenia. W tym miejscu należy oddać sprawiedliwość i wspomnieć o symetrycznym zachowaniu władz gminy i wsparciu rozbudowy szpitala w Krynicy i o wspólnych działaniach przy zadaniach z zakresu infrastruktury drogowej, ale i wspólną odpowiedzialność za ubytki w mieniu powiatu, spowodowane urządzeniami miejskimi i gminnymi (patrz np. ul Nowa z pozapadaną kanalizacją) ;
  po trzecie: nie szalej z tym ujawnianiem swoich faworytów, by przypadkiem twoje deklaracje nie stały się dla nich pocałunkiem śmierci. Pozdrawiam i życzę dobrego wyniku w nadchodzących wyborach.

 • 19 września, 2018 o 4:13 pm Anonim

  A dodawaj sobie na kogo chcesz, kogo to obchodzi

 • 19 września, 2018 o 4:18 pm Anonim

  A czy dyrektor LO nie startuje do rady.?Zobaczcie jak wygląda LO szkoda słów.

 • 19 września, 2018 o 5:02 pm PIS

  Chodnik się kłania na Żwirki i Wigury.

 • 19 września, 2018 o 5:32 pm prezes wszystkich prezesów

  Co to jest 100tysięczny abonament przy zakupie budunku po byłym PDMK? To jakaś pisiorska nowomowa? O co chodzi z tym abonamentem? Gmina go dostała na połączenia telefoniczne czy na telewizję? Już nawet nie pytam co to” budunek”?

 • 19 września, 2018 o 7:55 pm Bryjowiak

  Nikt nie zglosił się do przetargu i gdyby nie Burmistrz Starego Sacza i jego inicjatywa to budynek nie byłby sprzedamy. Proszę napisać ile zainteresowanych podmiotow podeszło do przetargu. Po drugie ile kilometrow chodnika startostwo wybudowało na terenie gminy Stary Sącz. Dzieki Pana staranion wybudowal Pan parking dla samochodów przy szkole w Starym Saczu za 232 tysiace złotych Proszę odpowiedź ile metrów chodnika byłoby przy drogach powiatowych np w Moszczenicy za tą kwotę. Pan radny Gomółka z Gołkowic i Pan Radny nalepa inaczej myślą od Pana bo na sesjach Rady Miejskiej się pojawiają a pan nie ( czego się Pan boi ).

 • 19 września, 2018 o 7:58 pm Prezes

  Lansowanie się obecnych kandydatów.

 • 19 września, 2018 o 8:52 pm Maria

  Masz rację niech napiszę ile chodnikamozna byłoby wybudować ptzy drogach powiatowych w Starym Sączu. Jesli buguje się chodnik ptzy szkole to tragedia. No cóż pewnie dyrektor szkoły miał pobrudOne buty więc trzeba było wyremontować. Pozdrawiam

 • 19 września, 2018 o 8:55 pm Michał

  232 tysiące na parking straszne rzeczy na co wydaje sie pieniądze. Kto podjął decyzję nie ma pilniejszych spraw. Ale mamy radnych powiatowych stracone 4 lata

 • 19 września, 2018 o 9:56 pm Jadzia

  Oj mie martw się bo na Ciebie już nie zagłosuje. Popełniłam błąd 4 lata temu, ale przejrzalam na oczy. Pozdrawiam serdecznie i cóż po wyborach pozostanie być nauczycielem i dyrygentem chóru

 • 19 września, 2018 o 10:04 pm Anonim

  Pan Nalepa i Pan Gomółka może i brali udział w posiedzeniach rady w Starym Sączu, ale nie skończyło się to najlepiej dla nich. Zadnego z nich nie ma na liście w obecnych wyborach.

 • 20 września, 2018 o 1:51 am Anonim

  Taa.. a ile metrów parkingu wybudowano by za 7 mln zł zamiast jednego Park&Ride? No i faktycznie po placu to od rana do wieczora chodzi tylko dyrektor szkoły. Jak gmina coś robi dla szkoły pod swoją opieką to dobrze, a jak już powiat dla swojej to źle.. szkoda słów. A Panu Dąbrowskiemu wcale się nie dziwie.. burmistrz nie ładnie potraktował go za lata pracy z młodzieżą.. zapomnieli już widzę co poniektórzy..

 • 20 września, 2018 o 8:42 am Anonim123

  Zrobili kostke ale tylko pod samochody nauczycieli …..a uczniowie i tak musza parkować i chodzic po blocie ….

 • 20 września, 2018 o 6:03 pm re

  Oczywiście chodziło o „bonifikatę” i „budynek”, ale gdyby nie te chochliki, to zabrakłoby Ci języka w gębie, bo wytykanie literówek to wszystko na co Cię stać i co stanowi chyba szczyt twoich osiągnieć intelektualnych.

 • 21 września, 2018 o 2:14 pm Aramizanopolisańczyk

  7 milionów na Park&Ride, który bez buspasów oraz odpowiedniej lokalizacji jest bez sensu. Ileż za to by chodników zrobił, ile murów odnowił.
  Ale jak widzę powyższe komentarze to wcale się nie dziwię że Stary Sącz jest i długo jeszcze będzie Polską B.

 • 21 września, 2018 o 4:31 pm Anonim

  Ty Ewa może napisz coś o sobie bo tak łatwo ci pisać o innych. Może spróbuj najpierw się podpisać

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a