Edukacja

Kandydaci na policjantów odwiedzili miejsce swojej przyszłej pracy

Opublikowano: Luty 11, 2018 o 8:38 am   /   przez   /   komentarze (2)

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach są przywiązani do munduru, bo zakładają go codziennie, ale w przyszłości ten szkolny planują zamienić na policyjny. Wczoraj (6 lutego) odwiedzili więc Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu i odebrali z rąk Komendanta – mł. insp. Jarosława Tokarczyka akty nominacyjne na wyższe stopnie uczniowskie.Zwiedzając wnętrze budynku i przyglądając się z bliska pracy funkcjonariuszy, zadawali wiele pytań dotyczących policyjnej służby. 

Wizyta w komendzie rozpoczęła się od spotkania z Komendantem Miejskim Policji – mł. insp. Jarosławem Tokarczykiem oraz jego Zastępcą – mł. insp. Jerzym Polczykiem. – Klasa mundurowa w Marcinkowicach daje Wam dobre przygotowanie do testów rekrutacyjnych, zatem zapraszamy do wstąpienia w szeregi Policji i czekamy na Was – zwracał się do młodzieży Komendant Tokarczyk. Następnie w obecności swojego Zastępcy – Komendanta Polczyka oraz Grzegorza Kaliny – Nauczyciela Innowacji Pedagogicznej Bezpieczeństwo Publiczne tamtejszej szkoływręczył akty nominacyjne na pierwszy stopień uczniowski i pogratulował każdemu otrzymanego wyróżnienia. Stopnie te, uczniowie dwóch klas pierwszych oraz klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną „Bezpieczeństwo Publiczne” otrzymali za osiągnięcia w nauce i dobre zachowanie.

Po części oficjalnej młodzież spotkała się z policjantkami Wydziału Prewencji, które opowiadały o strukturze i funkcjonowaniu komendy, a także przybliżyły proces rekrutacji do służby, zachęcając młodzież do wstąpienia w szeregi Policji. – Pamiętajcie, że od funkcjonariuszy więcej się wymaga, a policjantem jest się 24 godziny na dobę – podkreślały policjantki Wydziału Prewencji.

Kolejno uczniowie mieli okazję wejść do pomieszczeń, które na co dzień nie są dostępne dla osób z zewnątrz oraz zobaczyć specjalistyczny sprzęt, który służy policjantom do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Sądecczyzny.

Licealiści z największym zainteresowaniem uczestniczyli w pokazie broni oraz specjalistycznego sprzętu, wykorzystywanego m.in. do zabezpieczenia imprez masowych. Atrakcją był pobyt na strzelnicy, gdzie policjanci ćwiczą swoje umiejętności oraz w Referacie Techniki Kryminalistycznej, gdzie uczniowie mogli odbić odciski swoich palców na specjalnie przygotowanych kartach. Goście zwiedzili też stanowisko kierowania sądeckiej jednostki – tzw. serce komendy, gdzie dowiedzieli się w jaki sposób kontroluje się działania funkcjonariuszy w terenie.

Wszyscy licealiści wychodzili z komendy z uśmiechem na twarzy, i niemal wszyscy deklarowali, że wrócą tu ponownie – już nie jako uczniowie, ale funkcjonariusze Policji.

KMP NS

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Luty 11, 2018 o 10:59 am Amd

    Brakuje kulsonów teraz to byle kto może zostać.

    Odpowiedź
  • Luty 12, 2018 o 7:58 am Oszukany

    Prawie same dziewczyny. Co sie dzieje

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a