Edukacja

Karnawałowe tańce uczniów klas 1 i 2 starosądeckiej „Dwójki”

Opublikowano: Luty 12, 2019 o 8:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jak szaleć, to szaleć tylko w karnawale…. Tak też właśnie uczyniły klasy pierwsze i drugie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

7 lutego uczniowie klas etapu wczesnoszkolnego spotkali się na wspólnej zabawie karnawałowej. Jak przystało na bal maskowy, mali uczestnicy balu poprzebierali się za różne postacie. Po parkiecie w sali gimnastycznej biegały królewny i czarownice, za nimi rycerze, spidermani i szkieletory, a także inne ciekawe postaci z bajek. Ci, którzy nie przynieśli strojów karnawałowych, jak stwierdził jeden z uczniów: „byli przebrani za samych siebie”J. Nie byłoby dobrej zabawy bez tańca. Dlatego wszyscy uczyli się nowych tańców: Macareny i skocznej polki. Nie zabrakło również znanych i lubianych „Kaczuszek”. Przy nauce tańców pomagali wolontariusze – uczniowie klas ponadgimnazjalnych.  Z troską opiekowali się naszymi milusińskimi, z zaangażowaniem uczyli ich tańczyć, a także wspólnie z nimi bawili się na parkiecie. Niektóre dzieci, dzięki starszym koleżankom – artystkom, wyszły z balu z pięknie pomalowanymi twarzami. Po zakończonej zabawie dzieci udały się do klas, gdzie czekał na nie słodki  poczęstunek przygotowany przez mamy.

Wychowawcy klas 1 i 2 chcieliby podziękować młodzieży z WOLONTARIATU przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, która pod opieką p. Dominiki Olech dzielnie „wywijała” na parkiecie z młodszymi kolegami i koleżankami, a także p. Maciejowi Rejowskiemu, DJ-jowi za nagłośnienie w sali. Nie może też zabraknąć podziękowań dla wspaniałych rodziców, którzy zapewnili wszystkim uczestnikom balu napoje i słodkie przekąski.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a