Edukacja

Klub Najmniejszego Czytelnika w Przysietnicy

Opublikowano: 9 maja, 2015 o 7:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Po otwarciu Sali widowiskowo-multimedialnej w Filii Bibliotecznej w Przysietnicy został utworzony „Klub najmniejszego czytelnika”. W zajęciach biorą udział dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami. Spotkania odbywają się w każdą środę o godzinie 11.00.

Stałym elementem spotkań jest słuchanie czytanej bajki, zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe.

W środę 6 maja 2015 roku odbyło się drugie spotkanie z uczestnikami zajęć, które rozpoczęliśmy od rozmowy o Międzynarodowym Dniu Strażaka. W tematykę spotkania dzieci wprowadziła książeczka pt.: „Wóz strażacki”. Zadaniem plastycznym dzieci było pomalować wóz strażacki. Po wysłuchaniu bajeczki maluchy wraz z opiekunami udali się na spotkanie z Naczelnikiem OSP w Przysietnicy panem Bogdanem Ogorzałym.

W czasie spotkania mali obserwatorzy mieli okazję zobaczyć jak wygląda strój strażaka dowiedzieć się, do czego służy aparat oddechowy i jak umieścić poszkodowanego na noszach. Dzieci skorzystały z możliwości przymierzenia hełmów, dużym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie, do których mogli wsiąść chętni. Maluchy miały możliwość z bliska podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Ponadto dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale także są wzywani do wypadków samochodowych. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze, podczas którego dzieci nabyły cenną wiedzę dotyczącą ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków.

Uśmiechnięte i zadowolone twarze klubowiczów były najlepszym i największym podziękowaniem za zorganizowanie tego spotkania w tak interesujący sposób.

źródło: PiMGBP Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"