Edukacja, Z ostatniej chwili

Komers w „Dwójce”. Historyczne pożegnanie gimnazjum

Opublikowano: Czerwiec 20, 2019 o 7:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

We wtorek, 18 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas III gimnazjum i ósmoklasistów, którzy właśnie stali się jej absolwentami. W uroczystości wzięli udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Urzędu Gminy, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście. To historyczna chwila, gdyż pożegnano ostatni rocznik gimnazjum. Kończy się bowiem pewien okres w polskiej i lokalnej edukacji. 

Gimnazjaliści podziękowali swoim  nauczycielom za wprowadzenie ich w dorosłe życie i niezapomniane wspomnienia. Podkreślili oni, że pomimo wygaśnięcia gimnazjów, to nie żałują oni ani jednego dnia spędzonego w tej szkole.

Dyrektor placówki Wioletta Nowak wręczyła absolwentom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce a rodzicom okolicznościowe listy gratulacyjne za wsparcie i nieocenioną pomoc na każdym etapie edukacji. Uczniowie zaprezentowali niezwykłą aranżację współczesnej „Śnieżki” i zachwycili publiczność.

Gimnazjum zakończyło swoją edukacyjną działalność . Nierzadko było ono szansą na lepszy start w przyszłość dla młodzieży. W niej zawarto przyjaźnie, które wciąż trwają. Stało się to dziś historią. Okręt, zwany gimnazjum zakończył już rejs. Dzisiaj, zupełnie w nowej odsłonie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego zapełnia się kolejnymi podróżnikami chłonącymi wrażenia.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a