Edukacja

Koncert życzeń dla Babci i Dziadka w starosądeckiej Dwójce

Opublikowano: 15 lutego, 2019 o 8:31 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jak świat światem, niezastąpieni są Babcia i Dziadek. Troszczą się o swoje wnuki, uczą, wspierają i doradzają, a także obdarzają wielką bezwarunkową miłością. W podziękowaniu za ich wielkie serce uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu przygotowali montaż słowno-muzyczno-taneczny.

Po zaprezentowaniu wierszy przeplatanych pięknie zaśpiewanymi piosenkami nadszedł czas na Koncert Życzeń. Na „scenie” pojawiły się tak znane zespoły i wokaliści, jak BONEY M., ELENI czy też KRZYSZTOF KRAWCZYK oraz zespół taneczny, który „przybył do nas” z Dzikiego Zachodu. Gościnnie wystąpił także taneczny duet z nowosądeckiej Szkoły Tańca WIRDANCE: Natalia Pierzga (uczennica kl. 1B SP 2) i Tomasz Szczepaniak, którzy są aktualnymi mistrzami małopolski i Polski południowej w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – klasa taneczna D.

Koncert przebiegł w miłej i pełnej radości I wzruszeń atmosferze. Na zakończenie spotkania wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami.

„W świecie zwyczajnych ludzkich spraw, każdy gdzieś pędzi, każdy gna. Tam niezwykłą wartość  w sobie ma babcia z dziadkiem, a ja kocham ich co dnia” – tymi wzruszającymi słowami piosenki zakończyli koncert.

Miłym dodatkiem do obchodów Dnia Babci i Dziadka niech jeszcze będzie zaśpiewana w języku angielskim przez pierwszoklasistów piosenka pt. „I love Grandma, I love Granpa”, co po prostu po polsku znaczy „Kocham Babcię, kocham Dziadka”.

 

Wychowawcy kl. 1a, 1b, 2a, 2b SP 2

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a