Edukacja

Konie w prezencie dla uczniów!

Opublikowano: 3 września, 2019 o 8:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

147 pierwszaków rozpocznie zajęcia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, a w sumie będzie tam uczęszczać blisko trzystu uczniów. Wczoraj uroczyście rozpoczęto rok szkolny w tej placówce oraz wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki.

Do klas pierwszych w szkołach powiatowych pójdzie 1554 uczniów. Wśród nich jest 852 absolwentów szkół podstawowych i 707 absolwentów gimnazjów. Aby stworzyć im jak najlepsze możliwości nauki, zostało utworzonych 57 nowych oddziałów.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął  udział w rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej – miał ku temu ważny powód. Zarząd Powiatu postanowił zakupić dla uczniów… trzy konie! Dwa już przybyły, kolejny pojawi się za kilkanaście dni.

– To „prezent” dla wszystkich uczniów – mówił z uśmiechem starosta Marek Kwiatkowski. – Będziecie uczęszczać do klas: Technik hodowli koni i Technik weterynarii, więc ten zakup jest jak najbardziej uzasadniony. Teoria to jedna rzecz, ale nic nie zastąpi praktyki. Konie są młode, ułożone, można na nich jeździć. Macie tu zresztą świetnych trenerów, więc zachęcam do skorzystania z jazdy i pogłębiania swojej wiedzy na temat hodowli tych zwierząt.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, starosta życzył uczniom wytrwałości i czerpania ze skarbnicy wiedzy.

Z prezentem dla młodzieży przybył również poseł Józef Leśniak, który już dwa razy zorganizował wyjazd do Sejmu dla uczniów. Do tej pory skorzystało z niego stu młodych ludzi. We wrześniu taka szansa stoi przez kolejnymi 50 osobami.

Zawsze oprowadzam uczniów po Sejmie. To świetna lekcja patriotyzmu – mówił poseł Józef Leśniak. – Często spotykamy innych parlamentarzystów, młodzież może z nimi porozmawiać i zobaczyć jak wygląda nasza praca „od kuchni”. Często różni się jednak od tego, co przekazują media.

W spotkaniu w ZSP w Nawojowej, które prowadził dyrektor szkoły Michał Bulzak, wzięli udział m.in.: poseł Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło, wiceprzewodniczący Rady PN Ryszard Poradowski, uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"