Edukacja, Z ostatniej chwili

Konkurs historyczny- „Józef Klemens Piłsudski na tle wydarzeń z historii Polski”

Opublikowano: Maj 10, 2018 o 9:11 pm   /   przez   /   komentarze (1)

9 maja 2018 roku w starosądeckim kinie „Sokół” odbyła się trzecia już edycja konkursu historycznego, którego organizatorem jest Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu. Konkurs znakomicie wpisał się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a postać marszałka Józefa Piłsudskiego  jest ikoną walki o tę wolność.

Do zmagań w pierwszej części, dotyczącej konkursu wiedzowego stanęło 5 szkół: Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa w Gołkowicach, Szkoła Podstawowa w Barcicach oraz Szkoła Podstawowa w Gaboniu. Odpowiedzi oceniało niezależne jury w składzie: Pani Jolanta Sułkowska – nauczyciel historii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Pan Andrzej Janczura – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Rytrze oraz Pani Renata Burzyńska – nauczyciel plastyki Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. O wyborze pytań decydowały trzyosobowe drużyny, które kierowały się skalą trudności i możliwością punktów do zdobycia, następnie zdobyte punkty mogły pomnożyć lub stracić w drodze licytacji, drużyny musiały więc wykazać się nie tylko ogromną wiedzą, odwagą, ale i również umiejętnością podjęcia ryzyka. Walka była bardzo wyrównana, a drużyny odważnie walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie w części wiedzowej zwyciężyły następujące szkoły:

I miejsce: Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu

II miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starym Sączu

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Gołkowicach

IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Barcicach

V miejsce: Szkoła Podstawowa w Gaboniu

W drugiej części konkursu, na strój z epoki udział wzięły 3 szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa w Gołkowicach oraz Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu. Uczniowie w dwuosobowych zespołach prezentowali stroje wojskowe tamtych czasów. W tej kategorii oceniana była wierność realiom epoki, staranność wykonania oraz sposób prezentacji. Ostatecznie jury po burzliwych obradach zdecydowało przyznać:

I miejsce: Szkole Podstawowej Nr 2 w Starym Sączu 

II miejsce: Szkole Podstawowej w Gołkowicach

III miejsce: Prywatnemu Gimnazjum w Starym Sączu

Nagroda specjalna za strój z epoki, na prośbę jury, przypadła uczniowi Prywatnego Gimnazjum – Michałowi Kuchni, który samodzielnie prezentował strój pułkownika Wojska Polskiego Władysława Zygmunta Beliny – Prażmowskiego, a całość dopełnił piękną prezentacją multimedialną i niesamowitą prelekcją. Wspaniałe nagrody w postaci bonów podarunkowych do Empiku, nagród książkowych oraz słodkich podarunków ufundowała Pani Iwona Rams – właściciel Prywatnego Gimnazjum, która jak co roku, kibicowała wszystkim uczestnikom. Gratulujemy uczniom ogromnej wiedzy i zapraszamy w przyszłym roku.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Maj 16, 2018 o 3:12 pm nauczyciel

    Jak co roku konkurs na najwyższym poziomie. Gratulacje

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a