Edukacja, Z ostatniej chwili

Kto na stanowisko Dyrektora w ZSP? Starosta ogłosił konkurs

Opublikowano: Sierpień 3, 2015 o 11:49 am   /   przez   /   komentarze (11)

Kto zastąpi Małgorzatę Konstanty na stanowisku Dyrektora w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im ks. prof Józefa Tischnera w Starym Sączu? Zarząd Powiatu Nowosądeckiego ogłosił właśnie konkurs na to stanowisko.

Przypomnijmy.

Starosta Marek Pławiak odwołał Małgorzatę Konstanty z powodu konfliktu personalnego. Decyzję taką podjęto po wnikliwej analizie w trosce o dobro społeczności szkolnej – mówiła 15 lipca naszemu portalowi Maria Olszowska, zastępca dyrektora Biura Rady i Zarządu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Nauczyciele wnieśli skargę dotyczącą przekroczenia prawa i problemów personalnych w placówce oświatowej za które według nich winę ponosi dyrektor Małgorzata Konstanty.

Zarzuty dotyczyły m.in. naruszenia przepisów prawa pracy (sprzeczne z prawem wypowiadanie przez dyrektora umów, publiczne wręczenie wypowiedzeń umów o pracę przed przedstawieniem, zaopiniowaniem i zatwierdzeniem arkusza organizacyjnego, błędnego naliczania pensum godzin nauczycielskich, wypowiedzenie umowy o pracę pracownikowi pozostającemu na urlopie dla poratowania zdrowia).

Skarga zawierała 14 zarzutów i jak wykazała kontrola, w zdecydowanej większości były one uzasadnione -powiedział naszemu portalowi Stanisław Dąbrowski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Nowosądeckiego.

W przeszłości pojedynczy nauczyciele zgłaszali uwagi dotyczące nieprawidłowości w szkole m.in. skarga, która była rozpatrywana przez Radę Powiatu z zaleceniem zażegnania narastającego konfliktu pomiędzy dyrektorem a gronem pedagogicznym -wyrok sądu z sierpnia 2013 r., dotyczący zwolnienia pracownika z naruszeniem wielu artykułów prawa (sygn. IV P 185/13).

Sytuacja nie uległa zmianie, a wręcz się nasiliła, i pomimo rozmowy starosty nowosądeckiego z dyrektorem, mającej na celu zażeganie konfliktu dla dobra szkoły i uczniów, nie przyniosła pozytywnego skutku. Na podstawie przedstawionych wyników kontroli stwierdzono również nieprawidłowości w rozliczaniu diet i delegacji na podstawie rejestru poleceń wyjazdu służbowego nauczycieli czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Konkurs potrwa do 17 sierpnia. Dokładnie do tego dnia do godziny 15:00 należy składać podania w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

 

 

Komentarze

Komentarze (11)

 • Sierpień 2, 2015 o 12:23 pm ona

  Ciekawa jestem! Hmm

 • Sierpień 2, 2015 o 12:42 pm marek

  Powaznie bylo az tak zle?Moja szkola za dawnych dobrych lat

 • Sierpień 2, 2015 o 1:20 pm aaaa

  Kontrole dla Pani Dyrektor Małgorzaty Konstanty wypadły korzystnie.
  STOP obrażania Pani Dyrektor długo i ciężko pracującej dla dobra uczniów i społeczności szkolnej .
  Jakie kontakty dają podstawę pojedynczym, niezdolnym do współpracy wrogom do szykanowania Pani Dyrektor!!!! Nowe Władze Starostwa powinny docenić fakt , poprowadzenia jednej – połączonej z 3 różnych środowisk- szkoły , świetnej rekrutacji , doskonałej zdawalności egzaminów zawodowych , nadania imienia ks.prof. Józefa Tischnera szkole, uczestnictwa uczniów w olimpiadach ,konkursach i licznych wydarzeniach społeczności lokalnej .

 • Sierpień 2, 2015 o 2:34 pm Ja

  Uczestnictwo uczniów w licznych konkursach i wysoka zdawalność egzaminów zawodowych to chyba zasluga nauczycieli bo oni przygotowują młodzież a nie Pani Dyrektor.

 • Sierpień 2, 2015 o 4:23 pm Anonim

  A co to za zasługa nadanie szkole im. ks. prof. J. Tischnera? Orkan był zły? Zmiana patrona to tylko dodatkowe koszty. Śmieszne, że tak małe miasto na dwie szkoły im. ks. prof. J. T.

 • Sierpień 2, 2015 o 4:27 pm rom

  A co to za zasługa nadanie szkole im. ks. prof. J. Tischnera? Orkan był zły? Zmiana patrona to tylko koszty, koszty, koszty, chyba że pokryte z kieszeni P. Dyrektor. Śmieszne, że w tak małym mieście jak S. Sącz. są dwie szkoły im. ks. prof. J.T.

 • Sierpień 2, 2015 o 4:41 pm rom

  A jaka to zasługa zmiana patrona na ks. prof. J. Tischnera? Orkan był zły? Zmiana patrona to tylko koszty, koszty, koszty. Śmieszna zmiana by w tak małym mieście jak St. Sącz były dwie szkoły im. ks. J. T.

 • Sierpień 2, 2015 o 4:59 pm Dobra rada

  Do AAAA.Proszę najpierw zapoznać się z dostępnym na stronie Starostwa Powiatowego dokumentem Zarządu Powiatu- uchwała 200/2015 i odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście kontrole wypadły bez zarzutu? Bardzo ciekawa lektura.Polecam też czytanie ze zrozumieniem!Może to nauczy obiektywizmu.

 • Sierpień 2, 2015 o 6:23 pm Anonim

  Doskonała zdawalnośc z przedmiotów zawodowych to zasługa nauczycieli. Z pewnością w przyszłym roku maturę z matematyki zdają wszyscy.

 • Sierpień 2, 2015 o 6:33 pm Anonim

  Do AAAA na czym polega świetna rekrutacja?

 • Sierpień 4, 2015 o 10:42 am ww

  Nie rozumiem czemu nie można dodawać komentarzy pod reklama prywatnej podstawówki Państwa Ramion
  Myślę że to istotna informacja dla rodziców.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a