Edukacja

Leśnicy ZSP Stary Sącz znów z sukcesami!

Opublikowano: Czerwiec 25, 2015 o 10:09 am   /   przez   /   komentarze (4)

Prace uczniów Technikum Leśnego w Zespole Szkół   Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. J Tischnera w Starym Sączu po raz kolejny zyskały uznanie Komisji Głównej Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów na centralnym etapie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Sukcesy uczniów kształcących się w zawodzie technik leśnik w ogólnopolskich konkursach, turniejach i olimpiadach mają wieloletnią tradycję i są efektem pozalekcyjnej pracy nauczycieli i uczniów. W ciągu 40 lat funkcjonowania tego kierunku kształcenia w Starym Sączu tytuł laureata lub finalisty szczebla centralnego uzyskało około 100 uczniów. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli oraz ambicji i pracowitości uczniów rozwijających swoje zainteresowania powstają bardzo ciekawe opracowania mające cechy prac naukowych.

W bieżącym roku tytuł finalisty XLI Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości otrzymała Gabriela Porębska, uczennica klasy II Technikum Leśnego. Jej praca pod tytułem „ Produkcja sadzonek w warunkach górskich i porównanie ich jakości z sadzonkami pochodzenia naturalnego na przykładzie nadleśnictwa Piwniczna”, została wyróżniona z pośród siedmiuset prac jakie brały udział w trzech etapach olimpiady. Opiekunem pracy była mgr inż. Wanda Michalik.

Prace na olimpiadę mogą być pisane indywidualnie lub w zespołach (maksymalnie trzy osoby), w następujących kategoriach :

 • v E – pomysł ekologiczny
 • v P – pomoc dydaktyczna
 • v R – pomysł techniczny
 • v U – usprawnienie softwarowo-techniczne

Tytuł   laureata i finalisty umożliwi wolny wstęp na prestiżowe kierunki studiów technicznych oraz na etapie technikum zwalnia ucznia z części teoretycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z wynikiem maksymalnym (100%).

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości jest organizowana przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów pod patronatem Ministerstwa Gospodarki .

Olimpiada

Komentarze

Komentarze (4)

 • Czerwiec 25, 2015 o 6:20 pm leśniczy

  Brawo uczniowie i nauczyciele Technikum Leśnego. Jesteście wspaniali, oby tak dalej.

 • Czerwiec 27, 2015 o 9:21 pm Anonim

  Gratulacje dla Gabrysi ,nauczycielki i taty specjalisty od choinek !

 • Czerwiec 27, 2015 o 9:23 pm Marian Dobosz

  Gratualcje dla Gabrysi ,nauczycielki i taty – specjalisty od choinek ,Brawo !!!

 • Czerwiec 28, 2015 o 2:07 pm Anna

  Gratulacje!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a