Edukacja, Z ostatniej chwili

Liceum w Starym Sączu stawia na rozwój. Sprawdza się to świetnie. Zobacz co oferują!

Opublikowano: 17 marca, 2023 o 8:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Architektura, ratownictwo medyczne, prawo a może psychologia? To innowacje, które będzie można realizować od września 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. 4 klasy o ciekawych i topowych kierunkach oferuje starosądecki ogólniak.

Klasy o takim profilu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy w przyszłości. Liceum, które może poszczycić się 100% zdawalnością matur oferuje swoim przyszłym uczniom bogatą ofertę dydaktyczną, świetne warunki i dodatkowe zajęcia. W szkole działa m.in Akademia Talentów, gdzie młode siatkarki kształcą się pod okiem najlepszych trenerów a także Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi PCK.

W centrum naszej uwagi jest uczeń, a także jakość kształcenia-mówi dyrektor szkoły Krzysztof Szewczyk – Przekazujemy wiedzę i umiejętności niezbędne na egzaminie maturalnym, ale i studiach wyższych. W naszej szkole edukacja oparta jest na dobrych relacjach i kreatywnym współdziałaniu na wielu płaszczyznach.

Klasa psychologiczno-pedagogiczna cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że w ubiegłym roku uruchomiono aż 2 oddziały. Łącznie było ich 5.

Uczeń w klasie pierwszej oprócz standardowych przedmiotów ogólnych uczy się przedmiotów rozszerzonych. Poznaje swoje predyspozycje i adekwatne do nich techniki uczenia się, skutecznie kształtuje umiejętności społeczne i komunikacyjne. Kształtuje nabyte umiejętności i rozwija pasje na zajęciach dodatkowych. Uczniowie wyjeżdżają także na wymiany międzynarodowe w ramach projektu Erasmus+. Odwiedzili już Hiszpanię, Niemcy a teraz Grecję.

Dodatkowo w szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolne Koło PCK. Uczniowie realizują swoje pasje i aktywnie uczestniczą w życiu społecznym.

Od września obowiązywać będą KLASY o PROFILU:

-Psychologiczno-pedagogicznym z innowacją: podstawy psychologii i pedagogiki (przedmioty rozszerzone: biologia, język polski i język angielski)

-Medyczna z innowacją ratownictwo medyczne (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski)

-Prawnicza z innowacją prawo (przedmioty rozszerzone: historia, język polski i język angielski)

-Akademickim z innowacją elementy edukacji architektonicznej (przedmioty rozszerzone matematyka, geografia, język angielski)

Szczegóły na stronie liceum TUTAJ lub na Facebooku: TUTAJ

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a