Edukacja, Z ostatniej chwili

Lifting za ponad 3 miliony złotych!

Opublikowano: 30 września, 2019 o 7:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

Okazały budynek Zespołu Szkół w Marcinkowicach prezentuje się teraz wspaniale. Obiekt przeszedł gruntowną termomodernizację. Wszystko po to, aby zapewnić uczniom komfortowe warunki do nauki. Następnym krokiem będzie budowa hali sportowej dla młodych ludzi uczących się m.in. w klasach mundurowych.

Termomodernizacja była podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmował wymianę dachu wraz z ociepleniem powierzchni dachu i stropu. Wartość zamówienia opiewała na kwotę 1.082.828,18 zł. II etap to docieplenie ścian zewnętrznych, odwodnienie budynku i modernizacja wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania.

Inwestycja kosztowała ponad trzy miliony złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Właśnie zakończył się drugi etap prac. To bardzo dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Nie tylko poprawi się komfort nauki, ale też obniżą się rachunki za zużycie energii w okresie zimowym. I co ważne, na tę inwestycję pozyskaliśmy spore dofinansowanie, więc nie obciążyliśmy budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Prace były prowadzone w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Nowosądeckiego”.

Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"