Edukacja, Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Magiczna wigilia w starosądeckiej Bursie

Opublikowano: 21 grudnia, 2022 o 10:12 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Tradycyjnie, jak co roku w Bursie Szkolnej w Starym Sączu odbyła się kolacja wigilijna. Jest to zawsze bardzo uroczyste i wzruszające wydarzenie, na które wszyscy czekają z utęsknieniem. W tym dniu, tak jak podczas właściwej wigilii można podzielić się opłatkiem z koleżanką i kolegą oraz wychowawcami. Ten magiczny wieczór rozmiękcza wszystkie serca a ciepło jakie bije z tego miejsca pozwala poczuć się jak w domu.

Wszystkich serdecznie witała pełniąca honory gospodyni, dyrektorka Internatu Lucyna Dybiec. Witała też gości specjalnych przybyłych z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi, w tym starostę Marka Kwiatkowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego Romana Potońca, skarbnik powiatu Małgorzatę Bochenek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bożenę Mynarek a także dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha Moniki Jackowicz-Nowak oraz Helenę Domańską.

Życzę Wszystkim, aby te święta były radosne, pełne miłości i nadziei -mówiła kierownik bursy Lucyna Dybiec –niech to będzie wyjątkowy czas zatrzymania się na chwilę i przemyśleń.

Jestem szczęśliwy, że tutaj jestem. Ten spektakl wprowadził nas w piękny świąteczny nastrój-mówił starosta Marek Kwiatkowski –chciałem Wszystkim życzyć dużo zdrowia, pomyślności, czasu w gronie rodzinnym i nie bójmy się marzyć. One są po to, żeby je realizować.

Świetlica zamieniła się w salę teatralną. Właśnie tam młodzi mieszkańcy placówki zaprezentowali Widowisko Wigilijne. Ten bardzo plastyczny spektakl słowno – muzyczny przygotowali korzystając z pomocy wychowawców. Widzowie nagrodzili wykonawców oklaskami.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"