Edukacja

Matura już w poniedziałek

Opublikowano: 5 czerwca, 2020 o 7:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

524 uczniów szkół powiatowych przystąpi w tym roku do egzaminu maturalnego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 8 czerwca. Szkoły prowadzone przez Powiat Nowosądecki są przygotowane do przeprowadzenia matur i egzaminów zawodowych zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Najwięcej uczniów będzie zdawać maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Grybowie (102), Zespole Szkół w Marcinkowicach (92) i Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju (72).

Zgodnie z wytycznymi, w pomieszczeniach, w których młodzież będzie pisała maturę, zostaną zachowane odpowiednie odstępy pomiędzy zdającymi – co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku – mówi Bożena Mynarek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Ławki i krzesła w salach egzaminacyjnych będą dezynfekowane przed i po każdym egzaminie. Podobnie będzie z materiałami, sprzętami i narzędziami, z których korzysta więcej niż jeden zdający. Uczniowie powinni pamiętać, że będą mogli korzystać tylko z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora i innych.

Dyrektorzy szkół są natomiast zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą uniknąć tworzenia się grup osób zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

fot.poglądowe

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a