Edukacja

„Miej odwagę marzyć”

Opublikowano: Kwiecień 14, 2019 o 6:35 am   /   przez   /   komentarze (0)


„Miej odwagę marzyć” – taki napis widnieje na muralu na jednej ze ścian budynku Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, który uczniowie szkoły stworzyli wraz z sądeckim artystą malarzem, Mariuszem Brodowskim, znanym jako Mgr Mors. 
Obraz jest efektem warsztatów „Mural w reklamie”, które Mgr Mors prowadził w Ekonomie.

Początkiem marca Mgr Mors odwiedził Zespół Szkół Ekonomicznych, gdzie przeprowadził warsztaty „Mural w reklamie”. Uczestnicy spotkania – uczniowie liceum i technikum – dowiedzieli się, skąd pochodzi sztuka graffiti, czym jest kultura hip-hop oraz w jaki sposób powstają dzieła uliczne.

– Artysta wraz z Samorządem Uczniowskim ogłosił konkurs na projekt muralu, który powstał na jednej ze ścian naszej szkoły. Mural odnosi się do specyfiki szkoły, ma również trafiać do mieszkańców Nowego Sącza –wyjaśnia Katarzyna Grekowicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych, opiekun Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych.

W konkursie zwyciężyła Aleksandra Cecur z kl. II dr (technik organizacji reklamy). W ostatnich dniach odbyły się warsztaty ze street artu i grafitti (wycinanie szablonów, instruktaż posługiwania się spreyami itp.). Uczniowie zostali również przegotowani do pracy w plenerze. Mural według pomysłu uczennicy Ekonoma można już podziwiać na ścianie szkoły.

UM NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a