Edukacja

„Na dobre i na złe”. Dzień Rodziny w Dwójce i wspólne malowanie z mgr Morsem

Opublikowano: Czerwiec 23, 2018 o 10:06 pm   /   przez   /   komentarze (0)

„Na dobre i na złe- jest rodzina…….

Na dobre i na złe- niech się trzyma

W poniedziałek 18 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyły obchody Dnia Rodziny. Uroczystości poprzedziły przygotowania ”stołu biesiadnego”na którym rodzice dzieci z klas pierwszych i czwartych, ułożyli i ozdobili swoje najlepsze wyroby kulinarne.

O godzinie piętnastej na Sali gimnastycznej zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami. Uroczystość rozpoczęło krótkie powitanie Pani dyr. Joanny Pabian-Rams , która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy w rodzinnej atmosferze. Obchody tego wspaniałego dnia otworzył krótki program słowno muzyczny przygotowany przez dzieci wszystkich klas i ich opiekunów : B. Bielak, S. Bielak , Damasiewicz Z. Trzcińską. Opowiedzieli oni historie rodziny od zamierzchłych –jaskiniowcy, aż po współczesny model rodziny komórkowców. Po nim swoimi talentami muzycznymi i wokalnymi pochwaliło się kilku pierwszoklasistów: grali oni na skrzypcach, akordeonie oraz pięknie śpiewali krótkie piosenki. Kiedy zakończyła się część oficjalna, nastąpiła degustacja przygotowanych potraw. Wszyscy chętnie częstowali się przysmakami a pochwałom i zachwytom nie było końca.

Następnie rozpoczęły się konkursy , przygotowane dla dzieci z rodzicami i przeprowadzone przez wolontariuszy pod kierownictwem Panią Małgorzaty Koszyk. W kąciku Sali można było namalować upragniony tatuaż, który wszystkim chętnym malowały uczennice średniej szkoły, którymi opiekował się Pan M.Jawor.  Wszyscy uczestnicy konkursów i zabaw otrzymywali dyplomy a zwycięzcy medale i nagrody, które sponsorowała Rada Rodziców . Nie został rozstrzygnięty konkurs na najwspanialszy „kramik” ponieważ komisja oceniająca uznała, że wszystkie są doskonałe i zasługują na zwycięstwo. Na koniec uczniowie klas pierwszych udali się na boisko sportowe, gdzie pod czujnym okiem mgr MORSA- Mariusza Brodowskiego mogli wykonać wymarzone graffiti. Organizatorzy tej uroczystości Pani dyr. Wioletta Nowak , wychowawczynie kas pierwszych i czwartych, pragną podziękować wszystkim nauczycielom, rodzicom i dzieciom za przyczynienie się do tego, że dzień ten był wesoły, wspaniały i przyniósł dużo radości wszystkim uczestnikom.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a