Edukacja

Nagrody dla utalentowanych recytatorów

Opublikowano: 8 marca, 2020 o 9:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył nagrody zwycięzcom Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu wzięli udział utalentowani uczniowie dziewięciu powiatowych szkół średnich. Swoje umiejętności zaprezentowali w gościnnych progach Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu, kierowanego przez dyrektor Lucynę Dybiec. Młodych artystów słowa oceniało jury pod przewodnictwem poetki Danuty Sułkowskiej.

Pierwsze miejsce w Turnieju Recytatorskim wywalczyła Oliwia Tokarczyk (Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu). Drugie przypadło w udziale Marcie Pustułce (LO w Starym Sączu), a trzecie zdobyli Janusz Skupiński (Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku) i Aleksandra Biel (LO w Grybowie).

W Turnieju Poezji Śpiewanej pierwszego miejsca nie przyznano. Drugie wywalczyła Patrycja Śliwińska (Zespół Szkół Ogólnokształących w Muszynie).

W Turnieju Teatrów Jednego Aktora również nie przyznano pierwszego miejsca. Drugie przypadło w udziale Małgorzacie Kałuzińskiej (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju), trzecie wywalczył Arkadiusz Drożdż (LO w Starym Sączu).

W Turnieju „Wywiedzione ze słowa” przyznano tylko wyróżnienia. Zdobyli je Aleksandra Tokarz (ZS im. Św. Kingi w Łącku) i Wiktor Wójcik (Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach).

Do eliminacji rejonowych, które odbędą się 31 marca w MCK „Sokół” w Nowym Sączu zakwalifikowali się: Oliwia Tokarczyk, Marta Pustułka, Janusz Skupiński, Aleksandra Biel, Piotr Śliwiński i Małgorzata Kałuzińska.

Gratuluję wszystkim uczestnikom eliminacji – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – To piękne, że w czasach, gdy młodzież spędza czas surfując w internecie potraficie skupić się na pięknie słowa i literatury. Gratuluję wrażliwości i talentu, które sprawiły, że stanęliście przed jury i daliście pokaz swoich umiejętności.

(szel)

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a