Edukacja, Z ostatniej chwili

Nagrody starosty dla zasłużonych nauczycieli

Opublikowano: 16 października, 2019 o 6:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej były okazją do uhonorowania 13 nauczycieli  powiatowych szkół nagrodami starosty. Odebrali je z rąk starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Towarzyszyli mu członkowie Zarządu Powiatu Zofia Nika i Marian Dobosz. Obecny też był przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Nagrody odebrali: Anna Bartusiak – wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, Eliza Fyda – nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Grottgera w Grybowie, Sylwia Janas-Kirc – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Małgorzata Jawor – nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, Leszek Misiewicz – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu, Grzegorz Lewicki – nauczyciel psycholog w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu, Magdalena Mordarska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie, Lucyna Prostko – nauczyciel biologii i matematyki w Zespole Szkół w Łącku, Krzysztof Ruchała – nauczyciel wychowawca w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu, Urszula Sadowska – wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Grzegorz Skalski – dyrektor  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Lesław Tarasek – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie i Bartłomiej Tokarczyk – nauczyciel instruktor modelarstwa w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie.

Dziękuję za wasz trud włożony w kształcenie i wychowanie młodzieży – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Doceniamy znaczenie edukacji, dlatego dbamy o bazę oświatową i sięgamy po dodatkowe, pozasubwencyjne środki na innowacyjne formy kształcenia. Kładziemy też nacisk na kształcenie zawodowe, ukierunkowane na potrzeby rynku pracy.

Powiat Nowosądecki prowadzi 10 szkół ponadgimnazjalnych, w których uczy się łącznie ponad 3300 uczniów. Uroczystość uświetnił występ dziecięcej kapeli góralskiej z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a