Edukacja, Z ostatniej chwili

Niebawem zamontują okna w nowej hali sportowej w Marcinkowicach

Opublikowano: 29 sierpnia, 2021 o 9:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Trwają prace przy budowie hali sportowej wraz ze strzelnicą w Marcinkowicach. Niebawem będą montowane okna. Zrobiona jest też część zadaszenia i pomieszczenia wewnątrz obiektu.

Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na jesień przyszłego roku. Obok hali powstanie kompleks sportowy – Powiatowe Centrum Sportu. Całość ma kosztować ponad 20 milionów złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

W skład Centrum wejdą m.in.: boisko do gier zespołowych z trybunami, korty tenisowe i odkryty basen, bieżnia, skocznia do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnia (rzut kulą, młotem i dyskiem).

To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu Nowosądeckiego – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Aby nie obciążać naszego budżetu taką kwotą, pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu: do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych.

Obiekt będzie służył nie tylko uczniom klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach, ale też mieszkańcom Sądecczyzny.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"