Edukacja

Niech gwiazdy z Waszych oczu, rozbłysną w naszych sercach

Opublikowano: Maj 30, 2020 o 8:24 am   /   przez   /   komentarze (0)

Inicjatywą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Belgii jest akcja Jedna gwiazda, jedno życzenie- One star, one wish. Daje wyraz solidarności i jest okazją do tego, by uhonorować wszystkich Europejczyków, którzy wspólnie działają na rzecz wyjścia z kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19. Zaangażowani w projekt uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu rysowali gwiazdy lub wykorzystywali gotowy model gwiazdy dostępny na stronie internetowej europejskiego projektu One star, one wish, a następnie osobiście zaprojektowaną gwiazdę poświęcali jakiejś sprawie, ważnym osobom w ich życiu, albo komuś, komu chcieli podziękować.

Udział w europejskim projekcie „One star, one wish” dał możliwość spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość sercem, okazania empatii i dostrzeżenia potrzeb nie tylko własnych, ale i innych osób. Do gwiazd uczniowie dołączali przesłania, przemyślenia lub życzenia. Dziękowali najbliższym za to, że są blisko nich, dodając im siły i będąc nieocenionym wsparciem w tym trudnym czasie. Gwiazdy niosły ze sobą młodzieńcze marzenie o tym, by wszyscy żyli lepiej, pragnienie bycia bezpiecznym, a także życzenia zdrowia i cierpliwości. Były też podziękowania dla osób, które okazują serce, troskliwość i wrażliwość w opiece nad potrzebującymi.

Warto nadmienić, iż połączone w jedną całość gwiazdy, pochodzące również z innych krajów UE, tworzą europejską mozaikę gwiazd, która swoim wyglądem przypomina flagę Unii Europejskiej. Dzięki pomocy Rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 zaangażowanych w europejski projekt, którzy w imieniu swoich dzieci przesłali gwiazdy na oficjalną stronę projektu One star, one wish, gwiazdy pochodzące ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu wzbogaciły również europejską mozaikę. Mozaika gwiazd odtwarzająca flagę Unii Europejskiej jest dostępna na stronie https://mosaicme.in/1star1wish/public/all?lg=en

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a