Edukacja, Z ostatniej chwili

Nowi dyrektorzy szkół powiatowych

Opublikowano: 20 maja, 2021 o 11:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

Iwona Sikorska i Alicja Wąsowicz wygrały konkursy na stanowisko dyrektora szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Iwona Sikorska pokieruje Zespołem Szkół w Marcinkowicach, a Alicja Wąsowicz od września tego roku obejmie stanowisko w Zespole Szkół w Łącku.

Nominacje wręczał dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Bożeną Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

– Gratuluję wszystkim dyrektorom – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Wraz z nauczycielami i pracownikami szkół tworzycie świetną kadrę, wciąż podnosicie swoje kwalifikacje i dbacie o rozwój placówek. Nasze szkoły są doskonale wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe, oferują też młodzieży naukę na jedną zmianę, dodatkowe kursy zawodowe i staże zagraniczne. To naprawdę świetna oferta. Mam nadzieję, że ósmoklasiści docenią stworzone im możliwości i chętnie przyjdą do naszych szkół.

Zarząd Powiatu Nowosądeckiego dokonał także przedłużenia powierzenia stanowisk dyrektora w czterech jednostkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki (konkursy nie odbyły się w ubiegłym roku z powodu pandemii), po uprzednim uzyskaniu pozytywnej opinii Małopolskiego Kuratora Oświaty i opinii Rady Pedagogicznej szkoły lub placówki.

Obowiązki dyrektorów będą nadal sprawować będą:

Tomasz Walicki – Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie,
Leszek Misiewicz – Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Sączu,
Grzegorz Skalski – Zespół Szkół im. ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,
Krzysztof Szewczyk – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w  Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a