Edukacja

Nowosądeccy uczniowie w mundurach najlepsi w Małopolsce

Opublikowano: Wrzesień 11, 2018 o 10:42 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu wygrali wojewódzkie eliminacje do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych, które odbędą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Żaganiu na przełomie września i października 2018 roku. Organizatorami rywalizacji jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej wraz z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.
Celem zawodów jest kształtowanie w środowisku młodzieży szkolnej postaw patriotycznych, w szczególności uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości, popularyzowanie służby wojskowej wśród młodzieży z klas mundurowych współpracujących z instytucjami i jednostkami Sił Zbrojnych RP, kształtowanie u młodzieży umiejętności i cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole oraz przydatnych w realizacji zadań o charakterze obronnym, sprawdzenie umiejętności nabytych przez uczniów w trakcie prowadzonych szkoleń i nauki w szkołach oraz wyłonienie najlepszej szkoły mundurowej w Polsce.
Biorąc udział w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych nowosądeccy uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą teoretyczną na temat historii i współczesności Wojsk Pancernych, ale również umiejętnościami praktycznymi podczas manewrów sportowo-obronnych i szkolenia ogniowego oraz konkursu musztry i piosenki marszowej.

nowyscz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a