Edukacja, Z ostatniej chwili

Odblaskowo z seniorami!

Opublikowano: Październik 18, 2019 o 6:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Klasa 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Panią Annę Majdę  „Odblaskowa szkoła”. Dzieci razem z  Seniorami Uniwersytetu III wieku w Starym Sączu  wykonywały odblaski. 

Bardzo ważną rzeczą było uświadomienie dzieciom i dorosłym jak ważną rolę ochronną stanowią różne elementy odblaskowe, które również w znaczący sposób zwiększają widoczność dzieci na drodze po zmroku. Odblaski odbijają padające na nie światło, dzięki czemu nadjeżdżający kierowcy szybciej zauważają dziecko i zwalniają. W nagłych przypadkach uczestnicy ruchu drogowego mogą nawet w odpowiednim momencie zatrzymać się i przez to znacznie zmniejszyć ryzyko wypadku. Warto pamiętać też o tym, że dzieci nie lubią same chodzić po ciemku i często nie czują się w zimie bezpieczne. Dlatego pomyśleliśmy o widocznych z daleka odblaskach, które pomogą  dzieciom  i dorosłym poczuć się pewniej w  ciemne, zimowe poranki i wieczory.

Podczas zajęć panowała bardzo miła atmosfera wszyscy świetnie się bawili , za co bardzo dziękujemy organizatorom tej przygody.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a