Edukacja

Odblaskowy dzień w „Dwójce”

Opublikowano: 26 października, 2022 o 6:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

21 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbył się „Dzień odblaskowy”. Była to kolejna z inicjatyw organizowanych w ramach akcji Odblaskowa szkoła”.

Uczniowie poszczególnych klas, ubrani w kamizelki odblaskowe, przygotowali gazetki i transparenty z napisami: „Odblaskowa szkoła”, „Bądź ostrożny na drodze”, „Odblaskowa szkoła – Bezpiecznie dookoła”, „Czy na ręce, czy na nodze noś odblaski gdy jesteś na drodze”, „Odblaski to życie, Noś odblaski!”, „Zabłyśnij na drodze”. Na szczególną uwagę zasługują pięknie wykonane i upieczone ciasteczka odblaskowe i ze znakami drogowymi. Mają one wskazywać pieszymi i rowerzystom jak powinni zachować się na drodze, przestrzegać bezpieczeństwa i zachować szczególną ostrożność. Natomiast dzięki noszeniu odblasków po zmierzchu jesteśmy bardziej widoczni na drodze i możemy uniknąć potrącenia przez jadący samochód. Uczniowie przygotowali również piosenki o odblaskach, które mają zachęcić do noszenia odblasków po zmierzchu.

Mamy nadzieję, że proponowane przez szkołę działania zachęcą do korzystania z elementów odblaskowych wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, a szczególnie na nieoświetlonych drogach i poza obszarem zabudowanym.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"