Edukacja

Opowieści ważnej treści

Opublikowano: 17 maja, 2015 o 10:31 pm   /   przez   /   komentarze (0)

21 kwietnia uczniowie klas 4-6 Zespołu Szkół w Przysietnicy uczestniczyli w warsztatach „Opowieści ważnej treści” organizowanych przez Galerię Sztuki Sokół w Nowym Sączu. Zajęcia poprzez zabawę przygotowywały młodych ludzi do odbioru różnych form sztuki i uczestnictwa w kulturze.

Spotkanie rozpoczynało się od gry w „patrzenie na sztukę”- analizy slajdów przedstawiających ciekawe zagadnienia w dziełach sztuki (niekoniecznie sztuki współczesnej), która wprowadziła uczestników do kolejnych czynności. Uczestnicy w grupach tworzyli scenariusze dla oglądanych obrazów – dopisywali historię do danego dzieła: zastanawiali się, co może stać obok, o czym myśli portretowana postać, co można w niej zmienić itp. Uczniowie tworzyli własne komentarze do obrazu Mona Lisa w dowolnej postaci plastycznej – dodawali elementy stroju, obiekty trójwymiarowe, nowe tła, tytuły bądź treści narracyjne.

W drugim etapie spotkania uczniowie pod okiem artystów tworzyli własną sztukę – obraz abstrakcyjny. Z prostych przedmiotów codziennego użytku układali kompozycje, następnie je malowali, później analizowali i odczytywali. Świetnie się przy tym bawili, bo każdy uczestnik widział w obrazie coś innego. I na tym właśnie polega sztuka – każdy interpretuje ją po swojemu.

Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Przysietnicy/Wiesława Łatka

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"