Edukacja

Pasowanie na czytelnika w Starym Sączu

Opublikowano: 30 czerwca, 2015 o 9:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

Całoroczne zajęcia biblioteczne z przedszkolakami z Przedszkoli w Starym Sączu dobiegły końca. W ostatnich dniach czerwca, grupy zerówkowe uczestniczyły w uroczystszym Pasowaniu na czytelnika, czyli oficjalnym przyjęciu najmłodszych do grona czytelników Powiatowej Biblioteki w Starym Sączu. Po przeczytaniu opowiadania z cyklu „Duże problemy małych ludzi”, przeprowadzeniu konkursu literackiego dotyczącego znajomości treści bajek, przyszedł czas na długo wyczekiwany moment imprezy.

Przyszli czytelnicy z dumą powtarzali tekst ślubowania, w którym obiecali, że będą kochać i szanować książki. Aktu pasowania dokonały Pani Bibliotekarka i zastępca Dyrektora Biblioteki, które dotykając książką ramienia każdego dziecka wypowiadała słowa: Pasuje cię na czytelnika Powiatowej Biblioteki w Starym Sączu.

Dzieci otrzymały pamiątkowe medale Czytelnika oraz słodycze. Dzień ten zapewne był szczególnym dla wszystkich nowych czytelników, którzy w tym roku opuszczają swoje przedszkola i idą do szkoły. Starosądeccy bibliotekarze zapraszają wszystkich do częstego korzystania z bogatego księgozbioru naszej biblioteki.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Saczu

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"