Edukacja, Z ostatniej chwili

Pierwszaki ślubowały w Bursie Szkolnej w Starym Sączu

Opublikowano: 2 października, 2021 o 8:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

52 uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy zamieszkali w Bursie Szkolnej w Starym Sączu złożyło uroczyste ślubowanie. Młodzież musiała się też wykazać zwinnością i zaliczyć kilka konkurencji. Wszystkiemu przyglądali się m.in.: Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Kazimierz Gizicki – wiceburmistrz Starego Sącza oraz rodzice i wychowawcy z Bursy.

Ślubowanie to nasza coroczna tradycja – mówi Lucyna Dybiec, dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu. – Dzięki temu projektowi wprowadzamy pierwszaków w grono naszych wychowanków. W sumie mamy ich w tym roku 168. To uczniowie ze szkół powiatowych i sądeckich.

Młodzież ma w Bursie komfortowe warunki do mieszkania i nauki. W ostatnim czasie remont przeszła jadalnia, pokoje, w których zrobiono łazienki i świetlica. Do dyspozycji uczniów jest m.in. zewnętrzna siłownia, ogrodzony teren zielony, świetlica, stół do billarda i tenisa. Swoje pasje młodzież może rozwijać w pracowniach: plastycznej, fotograficznej, historycznej, literackiej oraz w kółku fotograficznym. W wolnym od nauki czasie organizowane są ogniska, wycieczki i dyskoteki.

Po ślubowaniu, pierwszaki otrzymały upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz.

Fot. Beata Lis Nobilec

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"