Edukacja, Z ostatniej chwili

Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów „Dwójki”

Opublikowano: Październik 15, 2019 o 12:03 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzień 14 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego to bardzo ważna data dla uczniów klasy Ia i Ib. W tym bowiem dniu odbyła się  Uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów SP2. Przewodnicząca Samorządu Szkoły powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, przewodniczącą Rady Rodziców i rodziców pierwszaków. Szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości- uczniów klasy Ia i Ib.

Pierwszoklasiści  zaprezentowali swój program artystyczny, – wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania  pani Dyrektor  Wioletta Nowak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Reprezentanci każdej klasy złożyli swoje podpisy w Kronice Szkolnej.

Uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie  przez panią Dyr. Wiolettę Nowak  pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.  Przedstawiciel Samorządu Szkoły złożył pierwszakom życzenia i wręczył niespodziankę –   obrazkowy plan lekcji.

W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści pamiętali też o nauczycielach i pracownikach szkoły. Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie złożyli życzenia i wręczyli  pamiątkowe medale.

 

Na zakończenie uroczystości pierwszaki  otrzymali słodkie upominki  przygotowane przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły .

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a