Edukacja

Po feriach co najmniej 2 tygodnie nauki zdalnej?

Opublikowano: 11 stycznia, 2021 o 9:32 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski nie wykluczył, że powrót najmłodszych uczniów do stacjonarnej nauki zostanie odłożony w czasie o dwa tygodnie. Rząd obawia się skutków trzeciej fali koronawirusa.

Czekamy do poniedziałku, żeby zobaczyć, jakie będą dane zachorowań, jaka będzie sytuacja z łóżkami w szpitalach – poinformował wiceminister Sławomir Gadomski w rozmowie z Radiem Zet.

Widzimy – i to jest dla nas bardzo niepokojący sygnał – co dzieje się w Europie. Widzimy, jaka jest sytuacja w Niemczech, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, czy zgonów. W Wielkiej Brytanii padają rekordy, Francja, Hiszpania… To rzeczywiście są dla nas czerwone światła, które również determinują tę decyzję. Nie tylko to, co jest u nas – tłumaczył.

W takiej sytuacji trzeba będzie się zastanowić, czy także po feriach wszyscy uczniowie nie powinni kontynuować nauki zdalnej. – Wielu rodziców i wiele dzieci czeka na to, żeby nauka stacjonarna wróciła, żeby trochę życia społecznego i takiego dziecięcego powróciło – przekonywał wiceszef MZ.

Zastrzegł jednak: – Nie byłbym optymistą. To nie jest, oczywiście, żadne oficjalne stanowisko, ale wydaje mi się, że jeszcze pewien okres, może dwa tygodnie potrwać przedłużenie tych obostrzeń.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a