Edukacja, Z ostatniej chwili

Podegrodzie. Promują wiedzę o lokalnych bohaterach

Opublikowano: 4 lipca, 2017 o 7:31 am   /   przez   /   komentarze (1)

Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Ryba wręczył  dyplomy uznania wolontariuszom Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej”. Stowarzyszenie z siedzibą w Podegrodziu zajmuje się uświetnianiem uroczystości patriotycznych oraz promowaniem wiedzy na temat lokalnych bohaterów.

Chcemy ich zachować w pamięci, pokazać, co zrobili dla innych i uczyć w ten sposób miłości do małej ojczyzny – wyjaśnia prezes stowarzyszenia Marek Uszko. – To szczególnie ważne w dobie globalizacji.

W minionym roku LGD „Partnerstwo dla Ziemi Sądeckiej” zorganizowało m.in. wystawę pt. „Świętość na wyciągnięcie ręki”. Prezentowana była podczas Światowych Dni Młodzieży, a poświęcona została świętym z Sądecczyzny. Stowarzyszenie rozpoczęło też realizację paradokumentalnego filmu o kurierze z Podegrodzia Macieju Kasprzyku, który w czasie II wojny światowej podjął się zadania przeprowadzenia przez granicę wikariusza generalnego zakonu Marianów ks. Władysława Mroczka. Zakonnik wyprawił się do Rzymu w tajemnicy przed okupacyjnymi władzami.

Dziękuję za to, że poświęcacie swój czas wolny na tak wspaniałą działalność – mówił Marian Ryba. – Dziękuję za to, że wykazujecie się patriotyczną postawą i przekazujecie wiedzę o naszych lokalnych bohaterach. Władze powiatu wspierały i nadal będą wspierać lokalne grupy działania, które tak wiele robią dla regionu i swoich społeczności.

(szel)Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (1)

  • 4 lipca, 2017 o 7:46 am Anonim

    To może Stary Sącz wynajmie to stowarzyszenie na 11-go Listopada żeby już niemiec nie musiał prowadzić ”miejskiej” orkiestry na cmentarz w tym dniu — to burmistrzowi do przemyślenia !!!! opublikować !!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a