Edukacja

Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich uczniów „Dwójki”

Opublikowano: Maj 21, 2019 o 6:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wędrując Małopolskim Szlakiem Literackim docieramy do Muszyny.  Tam na wystawie pt. „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich” w Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego” przy ulicy Krzywej 1 prezentowane są ilustracje autorskie dzieci i młodzieży do wierszy Adama Ziemianina, poety urodzonego w Muszynie. Wśród nich można odnaleźć także dwie prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Wiktorii Damasiewicz z kl. IVa oraz Piotra Damasiewicza z kl. Va. Wiktoria Damasiewicz, zainspirowana również własnymi wspomnienia z wędrówek bieszczadzkimi szlakami, przygotowała pracę będącą ilustracją do wiersza Adama Ziemianina pt. „Bieszczady 2005”, a Piotr Damasiewicz wykonał pracę malarską do wiersza Adama Ziemianina pt. „Wiosna pod Żegiestowem”.

Praca malarska Wiktorii Damasiewicz z kl. IVa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu zdobyła II miejsce w I Powiatowym Konkursie Plastycznym „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach dzieci i młodzieży”, a nagrodę w jej imieniu odebrali z rąk poety Adama Ziemianina obecni na wernisażu wystawy dziadkowie Wiktorii. Wernisaż wystawy odbywający się 15 maja 2019 roku w Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego” w Muszynie zbiegł się bowiem z udziałem uczennicy „Dwójki” wraz z Językowym Teatrem Szkolnym w XXVI Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Bliżej Świata” w Krakowie. Podczas wernisażu nagrody laureatom konkursu wręczał Adam Ziemianin.

Warto nadmienić, iż organizatorem I Powiatowego Konkursu  Plastycznego „Poezja Adama Ziemianina w ilustracjach autorskich dzieci                        i młodzieży” był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Starosty Nowosądeckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Udział w konkursie był dla dzieci i młodzieży świetną okazją do bliższego poznania poezji Adama Ziemianina. Zadanie konkursowe polegało bowiem na wykonaniu pracy będącej ilustracją do wybranego wiersza Adama Ziemianina dowolną techniką malarską w formacie A3.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a