Edukacja, Z ostatniej chwili

Poezja angielska w obrazach. Otwarcie wystawy pokonkursowej

Opublikowano: Kwiecień 27, 2017 o 8:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj (26 kwietnia) w Galerii pod Piątką miało miejsce wręczenie nagród w VIII Powiatowym Konkursie o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz VIII Szkolnym Konkursie o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Nagrodzono zwycięzców części plastyczno-językowej.

Organizatorem przedsięwzięcia są nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. W wydarzeniu wzięli udział: Maria Sosin, Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu oraz Urszula Sadowska z ramienia kadry kierowniczej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Powiatowy konkurs literacko-plastyczny przebiegał w trzech kategoriach: plakat przedstawiający Anglię, ilustracja do wybranego wiersza angielskiego poety oraz ilustracja wybranego przysłowia.

Patronat honorowy nad VIII Powiatowym Konkursem o Krajach Anglojęzycznych sprawowali: Kazimierz Karasiński- Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Barbara Nowak- Małopolski Kurator Oświaty, Marek Pławiak- Starosta Nowosądecki oraz Jacek Lelek- Burmistrz Starego Sącza.

Podczas otwarcia wernisażu ogłoszeni zostali również zwycięzcy warsztatów literackich, które odbyły się 5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Podczas warsztatów uczniowie z 14 szkół gimnazjalnych biorących udział w Teście Wiedzy o Anglii wykonali w grupach ilustracje do wiersza Williama Wordswortha ‚Żonkile’. Wszyscy obecni na wernisażu zostali zaproszeni do wysłuchania interpretacji tego wiersza w języku polskim i angielskim w wykonaniu Justyny Citak i Małgorzaty Jabrockiej, uczennic Technikum Obsługi Turystycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcą warsztatów zostało Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu, na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, a trzecie miejsce otrzymała grupa uczniów reprezentująca Gimnazjum w Barcicach.

Podczas oglądania wystawy pokonkursowej w galerii Monika Korona i Karolina Konstanty, uczennice Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, serwowały tort upieczony specjalnie na dzisiejsze wydarzenie przez Cukiernię Jeziorek w Starym Sączu.

Całą uroczystość uświetnili sygnaliści z Technikum Leśnego w składzie: Kordian Bukowski, Szymon Kurzeja, Hubert Rogóż oraz Franciszek Zając. Uroczystość poprowadzili w języku angielskim i polskim uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Hubert Prusak oraz Sławomir Pietrzak.

W kategorii plakat przedstawiający Anglię I miejsce zdobył Artur Tomaszek z Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Nowym Sączu, II miejsce Karina Janus z Gimnazjum w Ptaszkowej, a III miejsce Aleksandra Frączek z Publicznego Gimnazjum w Nawojowej. Wśród osób, których prace zostały wyróżnione i zakwalifikowane do wystawy znaleźli się: Natalia Błoniarz i Wiktoria Liro z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu; Aneta Majda, Kinga Strytyńska, Martyna Konior, Monika Kruczek oraz Justyna Pałubiak z Gimnazjum w Ptaszkowej; Aleksandra Barnach z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy, Weronika Bartusiak z Publicznego Gimnazjum w Nawojowej, a także Aleksandra Dudczyk z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu.

W kategorii plakat ilustrujący wybrane przysłowie angielskie I miejsce zdobyła Kinga Dubiel z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, II miejsce Julia Majewska z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, a praca Jagody Górczyk z tego samego gimnazjum znalazła się na III miejscu. Wyróżnienie przyznano Weronice Bartusiak z Gimnazjum w Nawojowej.

W kategorii plakat ilustrujący wybrany wiersz angielskiego poety I miejsce zdobyła Patrycja Lipińska z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Nowym Sączu; II miejsce Sonia Żarowska z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej, a trzecie miejsce Kornelia Panajew z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu oraz Agnieszka Buczek z Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu. Wśród osób wyróżnionych, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej znalazły się uczennice z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu: Martyna Jawor, Patrycja Garwol, Katarzyna Rejowska, Gabriela Orłowska, Kamila Skoczeń, Katarzyna Pierzga oraz Wiktoria Wajda; a także Martyna Lenarczyk z Gimnazjum w Barcicach.

Faustyna Wiatr, uczennica Technikum Ekonomicznego, zdobyła I miejsce wśród młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, II miejsce Ewelina Majerska z tej samej klasy, a trzecie miejsce tegoroczny maturzysta, Kamil Rusiniak z IV TEB.

Organizatorzy pragną podziękować Ewelinie Wiśniewskiej, kierownikowi Galerii pod piątką za wsparcie w zorganizowaniu tej wystawy, którą można będzie oglądać do 7 maja.

Organizatorzy pragną gorąco podziękować wszystkim sponsorom za przekazane nagrody. Sponsorami nagród w części plastyczno- językowej są: Firma FAKRO z Nowego Sącza, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Burmistrz Starego Sącza, Oxford University Press, Macmillan Polska, Pearson Longman, Anna Baran- PHU Biurowiec ze Starego Sącza oraz Cukiernia Jeziorek w Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a