Edukacja, Z ostatniej chwili

Kto pokieruje „Jedynką”? Debatują!

Opublikowano: Listopad 12, 2017 o 9:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

We wtorek 7 listopada 2017 roku, w naszej szkole odbyła się druga już debata wyborcza. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego mieli okazję zaprezentować się i przekonać społeczność uczniowską, że to właśnie oni będą umieli sprawować funkcję Przewodniczącego i reprezentować wszystkich uczniów szkoły.

Debacie przysłuchiwali się zaproszeni goście: Kazimierz Gizicki- Zastępca Burmistrza Starego Sącza, Ewa Zielińska- Przewodnicząca Rady Miejskiej, Barbara Porębska- Dyrektor ZOFAS, Stanisław Dąbrowski- Radny Powiatu Nowosądeckiego oraz Robert Rams- Radny Rady Miejskiej.

Na początku spotkania prowadzący wyjaśnili zebranym czym jest samorząd szkolny oraz co ma na celu jego działalność. Następnie kandydaci  przedstawili pokrótce swój program wyborczy i odpowiedzieli  na pytania uczniów z poszczególnych klas. W ostatniej części, uczestnicy debaty mieli możliwość zadać pytania  gościom. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, zaś goście udzielili kandydatom pomocnych wskazówek dotyczących sprawowania tak ważnej funkcji.

Mamy nadzieję, że debata pomoże w podjęciu decyzji jaki uczeń będzie godnie reprezentował naszą szkołę.

Autor: K. Gurgul

 


Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a