Edukacja, Z ostatniej chwili

Posprzątali Stary Sącz. Młodzi druhowie dali dobry przykład!

Opublikowano: 24 marca, 2024 o 11:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

Młodzi druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Starym Sączu wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali śmieci w swojej okolicy. W akcję zaangażowali się także pracownicy i dyrekcja Zarządu Zlewni w Nowym Sączu, Nadzoru Wodnego Nowy Sącz oraz Nadzoru Wodnego Muszyna.

Na początku odbyła się krótka prelekcja. Swoją obecnością zaszczycił także Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została podzielona na trzy grupy i wyruszyła w teren m.in park przy remizie oraz kościele parafialnym im. św Elżbiety, Miejska Góra oraz okolice ścieżki rowerowej przy Bobrowisku.

Zebrane śmieci to głównie szklane i plastikowe butelki po napojach, aluminiowe puszki i opakowania z tworzyw sztucznych. Uczestniczący w akcji podkreślają, że nadal mamy do czynienia z bezmyślnością ludzi, którzy bez żadnych oporów pozbywają się odpadów, nie zastanawiając się nad tym, że niszczą własne środowisko.

Po zakończonej akcji na uczestników czekał poczęstunek oraz warsztaty budowania „hotelu dla owadów”. Każdy uczestnik otrzymał gadżety.

Akcja ta przyczynia się nie tylko po poprawy walorów krajobrazowych i estetycznych, ale także ma wpływ na świadomość ekologiczną, zwłaszcza w szeregach młodego pokolenia.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"