Edukacja, Z ostatniej chwili

Potrójny sukces starosądeczan!

Opublikowano: 5 czerwca, 2018 o 11:16 am   /   przez   /   komentarze (2)

Trójka uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu reprezentowała Małopolskę na Centralnym Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Nisku na Podkarpaciu. Osiągneli tam sukces, bowiem cała trójka znalazła się w gronie 15 laureatów.

Faustyna Wiatr, Dorota Florek i Stanisław Job reprezentowali Małopolskę, ponieważ okazali się najlepsi w etapie wojewódzkim olimpiady. Musieli się wykazać wiedzą z zakresu prawa własności przemysłowej, historii wynalazków i umiejętności zgłaszania projektów racjonalizatorskich.

W pierwszym dniu przeszli pomyślnie test pisemny, który wyłonił zwycięzców etapu drużynowego oraz finalistów – indywidualnie. Na 26 startujących starosądeczanie zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce.

W drugim dniu rozwiązywali zadania praktyczne. Wykonywali m.in. opis wynalazczy mocowania budowlanego.

Po trzech dniach zmagań z grupy około 90 uczestników wybrano 15 laureatów. Była wśród nich cała trójka uczniów starosądeckiego ZSP. Najlepsza z nich, Faustyna Wiatr, zajęła VII miejsce.

To potrójne zwycięstwo to ukoronowanie ciężkiej pracy uczniów wraz z ich opiekunem Robertem Porębą. Trzykrotny laureat ogólnopolski i trzecie miejsce drużynowo w Polsce – to wyjątkowy sukces uczniów z Małopolski w całej historii olimpiady.

Jak to mówią, do trzech razy sztuka – cieszy się  Faustyna Wiatr. – Od trzech lat brałam udział w tej olimpiadzie. Zostałam dwukrotną finalistką, a w tym roku udało się odnieść jeszcze większy sukces. Zdobyłam wymarzony tytuł laureata. Ponadto jako kapitan drużyny miałam zaszczyt odbierać puchar za zdobycie trzeciego miejsca dla okręgu małopolskiego. To sukces całej naszej drużyny!

Dodajmy, że w przerwie olimpijskich zmagań starosądeczanie wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów wycieczkach. Spływali galarami, czyli płaskodennymi łodziami po Sanie. Poznali też od środka pracę elektrowni Stalowa Wola.

Fot. Archiwum szkoły

Komentarze

Komentarze (2)

  • 5 czerwca, 2018 o 4:38 pm AM

    Gratulacje dla uczniów i pana profesora!!!!

  • 5 czerwca, 2018 o 9:45 pm Anonim

    I to jest sukces a nie jakieś lokalne konkursiki.Gratulacje dla szkoły.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a