Edukacja, Z ostatniej chwili

Powstało 101 niezwykłych obrazów o Polsce

Opublikowano: Czerwiec 28, 2020 o 8:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

Powstało 101 niezwykłych obrazów o Polsce. Konkurs na najciekawszy „List w obrazach: Poland is beautiful” rozstrzygnięty.

101 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu z klas I-V zaangażowało się w stworzenie „Listu w obrazach: Poland is beautiful”, czyli pracy plastyczno-językowej wykonanej w trakcie nauki zdalnej, która ukazuje piękno Polski.

Uczniowie w formie opisanych w języku angielskim obrazów pokazywali dokąd warto dotrzeć wybierając się na wędrówkę po Polsce. Starsi uczniowie klas VII-VIII przygotowali zdania w języku angielskim zachęcające do odwiedzenia różnych miejsc w Polsce, a młodsi uczniowie z klas I-V otrzymali zestawy inspirujących zdań do wykorzystania podczas przygotowywania listu w obrazach, który mógłby również przeczytać Oskar, jeden z głównych bohaterów „Rasmusa i włóczęgi” Astrid Lindgren planujący kolejną wędrówkę, tym razem po Polsce w towarzystwie Rasmusa. Połączenie nie jest przypadkowe, bowiem pomimo nauki zdalnej Językowy Teatr Szkolny przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu podjął się próby stworzenia słuchowiska w języku angielskim w oparciu o autorski scenariusz inspirowany książką „Rasmus i włóczęga”, którego premiera online już wkrótce.

Ostatni dzień roku szkolnego był idealną okazją do rozstrzygnięcia konkursu. Wyłoniono 24 laureatów, którzy oprócz dyplomów otrzymali nagrody-niespodzianki.

W gronie laureatów znaleźli się następujący uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu: Maciej Oświęcimka (4A), Natalia Jop (1B), Sebastian Grabski (1B), Jakub Biel (1B), Gabriela Bochenek (1B), Klara Caban (1B), Julian Kuziel (1B), Michalina Zielonka (1B), Antonina Zielonka (3A), Aleksandra Tyka (5A), Olga Tokarczyk (5A), Konrad Orłowski (2B), Wiktoria Damasiewicz (5A), Izabela Pietrzak (2B), Jakub Pająk (2B), Bartłomiej Stelmach (4A), Jan Karlak (2B), Helena Handzlik (2B), Julia Rucińska (3A), Bartłomiej Mazur (5A), Franciszek Długosz (2B), Krzysztof Skoczeń (3A), Maja Pietrzak (4A), Antonina Sowińska (3A).

Gratulujemy!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a