Edukacja, Z ostatniej chwili

Przedszkolaki uczą się udzielania pierwszej pomocy

Opublikowano: 23 listopada, 2022 o 8:01 am   /   przez   /   komentarze (0)


Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu w której realizowana jest innowacja „ratownictwo medyczne” są już certyfikowanymi Młodzieżowymi Instruktorami Pierwszej Pomocy. Po ukończeniu szkoleń i zdaniu egzaminów z powodzeniem przeprowadzają pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Teraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Wczoraj odwiedzili przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Starym Sączu.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak opatrzeć ranę, co zrobić gdy się poparzymy, jak pomóc w przypadku zachłyśnięcia . Dzieci przypomniały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Ważnym punktem warsztatów były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Nauczyły się jak prawidłowo układa się pacjenta i przygotowuje go do RKO oraz jak postępuje się w przykładzie zachłyśnięcia, zakrztuszenia, oparzenia czy krwotoku z nosa.

SIM w składzie: Oliwia Tokarczyk, Kaja Sukiennik, Julia Tokarczyk, Małgorzata Rutka, Oliwia Rogowska, Dawid Bober, Maria Tokarczyk, Roksana Gołdyn, Anna Dara, Zuzanna Pierzga, Oliwia Rusin.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a